Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Qatar Cityscape’de yoğun talep: Quasar İstanbul

Viatrans A.Ş.-Meydanbey Ortak Girişimi’nin İstanbul’un en değerli arazilerinden Mecidiyeköy’deki eski likör fabrikası arazisinde konumlandırdığı Quasar İstanbul karma projesi; 27-29 Mayıs 2013 tarihleri arasında düzenlenen Qatar Cityscape Fuarı’nda L20 numaralı standında yabancı yatırımcılarla buluştu. Fuarda yoğun talep gören Quasar İstanbul projesiyle ilgili değerlendirmede bulunan Viatrans A.Ş. – Meydanbey Ortak Girişimi İcra Kurulu Başkanı Haydar Özkan, “Projemize ilk günden bu yana yurtiçi ve yurtdışından yoğun talep var. Uzakdoğu, Ortadoğu ve  Avrupa’dan yatırımcılar, projemizde yer almak için yarışıyorlar. Uluslararası piyasalarda isim yapmış şirketler, bizi buluyorlar; özel randevu talep ediyorlar. MIPIM Fuarı’nda olduğu gibi Cityscape’de de yoğun ilgiyle karşılaştık” dedi.

Quasar Rezidans, Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont Quasar Rezidans ve Fairmont Ofislerinin yer aldığı Quasar İstanbul karma projesi, 116 ile 518 metrekare arasında değişen 257 konut, 58 ofis, 4 kafe ve 17 mağaza, 4 bin 300 metrekarelik sosyal alan katı ile şehrin merkezinde yeşili ve lüksü bambaşka bir konseptte yaşamak isteyenlere ayrıcalıklı bir dünya sunuyor.

Fairmont Hotels, Türkiye’ye ilk defa Quasar İstanbul projesiyle adım atıyor. Bünyesinde 35.000 kişinin çalıştığı Fairmont Hotels, rezidans işletmeciliğinde bir dünya lideri olarak kabul ediliyor. Yapılan anlaşmaya göre, dünyanın ilk Fairmont Office’leri de Quasar İstanbul projesinde hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında; iki dünya savaşı arasında Fransa’nın iki önemli mimarından birtanesi olan Robert Mallet Stevens tarafından tasarlanan ve ünlü mimarın Fransa dışında uygulanmış tek eseri olan eski likör fabrikası da aslına sadık kalınarak yeniden inşa edilecek. Önündeki çınar korusuna hakim bir konumda olan fabrika, Quasar İstanbul projesinin vizyonuna paralel olarak İstanbul’un dünyaca tanınan yeni bir kültür, sanat ve moda merkezi olacak.