Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Site yönetimi kolaylaşıyor

Ülkemizde 2000 sonrası başlayan kentsel dönüşüm çalışmaları ve yaşanan ekonomik gelişmelerle birlikte toplu yapılar da şekil değiştirerek sadece barınak olarak kullanılan konutlar olmaktan çıkmış, yüzme havuzları, tenis kortları gibi sosyal donatıları olan, hatta içinde alışveriş merkezleri barındıran kompleks yapılar haline gelmiştir. Tabi bu gelişmişliğin karşılığı olarak sitelerin finansal, mali ve idari yönetimi daha da karmaşıklaşmış ve klasik yöntemler ile çözümlenemez olmuştur. Bu kadar büyük bir kitleye hizmet etmek, ihtiyaçlarını karşılamak ve düzeni sağlamak kapsamlı bir sistem kurulmasını veya bu işi gerçekten doğru yapan kişi ya da şirketlerden profesyonel destek alınmasını gerektirmektedir. Fakat bu sistemin kurulması ve yürütülebilmesi için yazılım ve donanım maliyetleriyle birlikte aynı zamanda kalifiye eleman istihdam etmenin maliyeti çok yüksek olmaktadır.

Günümüzdeki bu durumu yıllar öncesinden görerek geliştirdiğimiz web tabanlı yazılım sayesinde yaşanan bu sorunları büyük ölçüde ortadan kaldıran, aynı zamanda maliyetleri düşük bir çözüm sunuyoruz. Apsiyon bir bulut çözümü ve pek çok büyük banka ile gerçekleştirdiğimiz entegrasyon sayesinde, sitelerin muhasebe sistemi ile banka sistemleri arasında dijital bir köprü kurarak, tahsilatların tam ve zamanında yapılması konusunda çok önemli bir görev üstleniyor. Bu entegrasyon sayesinde banka hesaplarına gelen tahsilatlar, sitedeki kişilerle eşleştirilerek yöneticinin ya da muhasebecinin ekranına online olarak yansıyor. Geriye sadece işlemleri onaylamak kalıyor. Ayrıca anlaşmalı olduğumuz bankaların aidat tahsilat sistemlerine borçlar hiç bir ek işlem yapmaksızın bildiriliyor. Bu sayede borcu bulunan kişiler, borç bilgilerini bu bankaların internet sitelerinden, ATM’lerden ve diğer anlaşmalı tahsilat merkezlerinden de öğrenerek ödemelerini yapabiliyorlar. Apsiyon kullanan yöneticiler tek bir özet sayfası üzerinde, aidatların tahsilat durumlarını, banka hesap durumlarını, gelir gider durumlarını, yapılacak işleri, periyodik bakımlarını kolayca izleyebiliyorlar.

Apsiyon’un en önemli özelliklerinden biri ise, tüm bu bilgilerin gerek denetçilerle gerekse site sakinleriyle istenildiği kadar paylaşılmasını sağlayan tam entegre bir web sitesi sunması. Kayıt olan her bir site için otomatik olarak oluşan web sitesi sayesinde site sakinleri kendi e-postaları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak siteleri ile ilgili bilgilere erişebilir, aidat dökümlerini görerek  ödemelerini yapabilir, sosyal alanlardan rezervasyon yapabilir, anketlere katılabilir, forumlarda sorunlarını tartışabilir, komşularıyla ve site yönetimiyle mesajlaşma ve hatta online canlı görüşme imkanından yararlanabilirler.

Apsiyon’a tek adımda kolayca kayıt olarak hiç bir kurulum gerektirmeden kullanmaya başlayan siteler hem daire başı aylık sadece 1 TL den başlayan düşük ücretler ile tam entegre bir sisteme sahip oluyor hem de sürekli teknik destek hizmetlerinden yararlanabiliyorlar. Apsiyon’u donanım ve platform bağımsız olarak diledikleri yerden, internete erişim sağlayan her türlü cihazdan kullanabiliyorlar.

Kısacası Apsiyon sadece bir muhasebe yazılımı ya da bir web sitesi değil. Biz buna “Toplu Yaşam Platformu” diyoruz. Faaliyete geçtiği günden bu yana içinde Varyap Meridian, Rings İstanbul, Soyak, Uprise, Innovia gibi pek çok prestijli proje de dahil olmak üzere 3000 den fazla apartman ve sitenin kayıt olduğu apsiyon.com 150.000 den fazla konuta hizmet vermekte. Her geçen gün büyüyen ve gelişen bu ekosistemin içinde sadece site yöneticileri değil, tüm site sakinleri, personelleri, avukatlar, bankalar ve tüm ticari firmalar da bulunuyor. Sizi de bir an önce bu ekosisteme dahil olmaya davet ediyoruz.