Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Sürdürülebilir markalara yön veren liderler İstanbul’da buluştu

ABD’de yeni iş modellerine geçişte 6 yıldan bugüne şirketlerin referans noktası olan Sustainable Brands‘in Sürdürülebilirlik Akademisi ile yaptığı işbirliği ile artık her yıl Istanbul’da da gerçekleştirilecek olan Sustainable Brands Istanbul ‘un ilki, 16-17 Mayıs tarihlerinde dünyanın en ilham verici küresel sürdürülebilir marka liderlerini buluşturdu.

“Dünyayı geleceğini düşünen markalarla yeniliyoruz” sloganıyla gerçekleşen ve iki gün boyunca İstanbul’da marka devrimi yaşanmasına yol açan konferansta; marka stratejileri, iletişim stratejileri, tasarımda global pazar trendleri, yenilikçi araştırmalar ve inovasyon çalışmaları masaya yatırıldı.

GLOBAL MARKALAR, DAHA SÜRDÜRÜLEBİLİR BİR DÜNYA İÇİN BİR ARAYA GELDİ
Dünyanın en güçlü pazarlama liderlerinden ve ‘Pazarlama Gurusu’ olarak anılan Unilever Pazarlama Kıdemli Başkan Yardımcısı MarcMathieu, “Markalar olarak büyümemiz ancak farklılaşarak büyümemiz gerekiyor. Bu doğrultuda sürdürülebilir tüketim üzerine kurulmuş yeni iş modellerine ihtiyacımız var. Gün geçtikçe azalan doğal kaynakların, artan nüfus karşısında yetersiz kalacağına dikkat çeken Mathieu konuşmasında, markaların artan sorumluluklarına da dikkat çekti. Mathieu, “Pazarlama stratejilerini fazla satmak üzerine kuran markaların zamanla tüketiciden uzaklaştığına tanık olduk. Ancak sürdürülebilirlik konusunda bilincin artmasıyla tüketiciler, markalardan daha fazlasını beklemeye başladı” şeklinde konuştu.

Dünyanın lider kimya şirketi BASF Kurumsal Marka Yönetimi Başkan Yardımcısı Baerbel Arnold Mauer ise konferansta,‘Tüketici ürünleri için kimya yaratma’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. Arnold-Mauer, “Sürdürülebilir bir gelecek için kimya yaratma misyonumuz, tüm iş süreçlerimizin ayrılmaz bir parçasıdır. ‘’ şeklinde konuşmasını özetledi.  Bir yandan kendi üretimimizdeki emisyonları azaltırken, diğer yandan müşterilerimizin de kendi karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyoruz” dedi.