Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yüz yıl dayanımlı beton

Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş.;  Gebze ve Dilovası bölgelerinde bulunan Taysad,                                   Tuzla, Boyacılar-Vernikciler, Mermerciler, Gebkim, Yeni İmes, Makinacılar ve Gebze                            Organize Sanayi Bölgelerinde aktif çalışan Mimar ve İnşaat Mühendislerini bir araya                           getirerek Bayramoğlu, Paradise Island hotelinde bir tanıtım toplantısı düzenledi.

Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş Genel Müdürü Fuat Hatipoğlu’nun katıldığı,                                          Genel Müdür Yardımcısı İsmail Hakkı Şahin’in sunum ve anlatımlarının yanısıra tüm satış                 örgütünün hazır bulunduğu toplantıya katılım ve ilgi beklenenden oldukça fazlaydı.
Kuruluşundan bu yana geçen 49 yılda Ar-Ge’ ye verdiği önem ile  beton prefabrik sektörüne her dönem öncülük yapan Yapı Merkezi Prefabrikasyon A.Ş, araştırmaları sonucunda geliştirdiği “Yüz Yıl Dayanımlı Beton”un tanıtımıyla toplantıya başlandı.
                            
Daha sonra, ağır yükler altında geniş açıklıkların geçildiği, fabrika, depo gibi sanayi tesislerinin inşasında kullanılan döşeme ve cephe elemanı Panelton ile yine fabrika,  depo gibi sanayi inşaatlarının prefabrik ürünleri olan  Kolon, Kiriş, Boşluklu Makaslar, köprü kirişler  görsel örnekleri ile tanıtıldı. Sıva boya gerektirmeyen, değişik renk ve yüzey çeşitleri ile iç, dış ve bahçe  duvar yapımında kullanılan taşıyıcı özelliklere sahip Yapıblok ile devam edilen toplantı sonrasında söz alan mimarlar odası Gebze temsilciliği başkanı Salih Işık ile İnşaat  Mühendisleri odası Gebze temsilciliği başkanı Ziya Özhan; “Yüz Yıl Dayanımlı Beton’un yöremiz civarında bulunan organize sanayi bölgelerinde kullanılacak olması çok önemli bir yeniliktir. Çok büyük işlere imza atan, sektöründe ilk ISO 9001 belgesine sahip olan Yapı Merkezinin Ar-Ge’ye verdiği önem sonucunda sanayi tesislerini çok daha güçlü kılacak bir  çalışmayı sonuçlandırmıştır. Yapı Merkezi’ni sektörümüze yaptıkları hizmetlerden dolayı bir kez daha kutluyoruz” dedi.