Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Zorlu Center Berker’le aydınlanıyor

1919 yılından bu yana kalite ve güvenli anahtar-priz sistemleri ve akıllı bina otomasyonları sektörünün lider markası Alman merkezli Berker, dünyanın 65 ülkesinde sunduğu özel çözümlerle teknolojinin derinliğini, kullanım kolaylığıyla harmanlıyor. Hayatı kolaylaştıran çözümleriyle  büyük projelerin de tercihi olan ev otomasyon sistemi, dizayn konsepti olarak rakiplerine göre oldukça fark yaratıyor. Berker, kaliteli üretimi, alternatif renk-şekil çeşitleri ve sunduğu kullanım kolaylığı ile İstanbul’un en önemli lokasyonunda yer alan Zorlu Center projesinin de otomasyondaki çözümü oldu.

Kullanım kolaylığı, şıklığı, fonksiyonelliği ile Zorlu Center projesinin de tercihi olan Berker’in projede Berker Paslanmaz Çelik B.IQ anahtarları ve Berker K5 Paslanmaz Çelik Priz serileri tercih edilmiştir. B.IQ anahtarın buton kısmından mekanların aydınlatma senaryoları ve dim fonksiyonları yerine getirilebilmekte ve buton kısımları aktif olduğunda, anahtarların yan kısımlarında bulunan durum led’lerinden aydınlatmaların, jaluzinin, senaryoların açık olup olmadığı da izlenebilmektedir. Zorlu Center, ayrıca rezidans dairelerde Berker B.IQ Paslanmaz çelik otomasyon anahtarlarını ve tamamlayıcı Berker K5 Paslanmaz çelik priz serisini tercih etmiştir. Rezidans dairelerin konseptine olan uyumuyla, aynı serideki Berker K5 paslanmaz çelik priz serisi ürünler, hem dairelerin konforunu arttırmakta, hem de üstün Berker kalitesiyle kullanıcılara güven ve emniyet sunmaktadır.

Ayrıca her rezidans dairede Termostatlı display ekranlı Berker B.IQ çelik Otomasyon anahtarları bulunmaktadır. Termostat fonksiyonu ile mekanların iklimlendirme kontrollerinin lokal olarak yapılabilirliği sunulurken, oda sıcaklığını ve arzu edilen ısı değerini display ekranı ile gösterebilmekte, üzerindeki butonlar ile de odalardaki ısı değerlerinin, kullanıcıların taleplerine göre ayarlanmasını sağlamaktadır.

ÜNLÜ TASARIMCI PETER SCHREYER İMZASI
Tek anahtar üzerinden ısı, aydınlatma, müzik ve panjur sistemlerinin kontrolünü sağlayan Berker B.IQ, ünlü tasarımcı Peter Schreyer’in estetik dokunuşlarıyla şıklığı ve son teknolojiyi uyum içinde harmanlıyor. KNX ile uyumlu B.IQ  tüm yaşam alanlarının ısısını, alarmını, panjur ve müzik sistemlerini yönetmek tek anahtarla mümkün kılarken, butonda yer alan led ışık şıklığın tamamlayıcısı oluyor. Çerçeve ve kapakta güçlü bir duruş sergileyen Berker K5 Paslanmaz Çelik; kompakt ölçülerde kaliteli malzeme yapısına sahip kusursuz yüzeyi ve üst düzey tasarımıyla Berker farkını hissettiriyor.