Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Antalya Katre Hamam’ın çatısında BTM Shingle

Çatı kaplama malzemesi shingle’ın en önemli özelliklerinden olan esnek yapısı sayesinde iç ve dış süslemeleri  Hünkar Hamamı, Bağdat Köşkü, Çinili Köşk gibi tarihi mekanlardan esinlenilerek yapılan Türkiye’nin en büyük bağımsız Türk hamamında BTM Shingle ürünleri tercih edildi. Antalya’daki Delphin Oteller Zinciri’nin SPA işletmecisi olan Muzaffer Koyunsatan, hamamın çatısındaki eğrisel formlara en uygun ürün olan BTM Shingle’ı tercih ettiklerini ve çok memnun kaldıklarını belirtti. Belek yanındaki Kadriye mevkiinde deniz kenarındaki 13 dönüm alan üzerine 5 bin 200 metrekare olarak inşaatı süren hamamın yalıtım ve çatı kaplama işleri BTM’nin Antalya Bayisi Sarılar Yapı tarafından başarı ile uygulandı. Hamama Arapça kökenli Osmanlıca ‘su damlası’ anlamına gelen Katre Hamam ve SPA adı verildi. Kubbesinin 11 metre yüksekliğinde olan hamam tüm iç ve dış mimarisi, Osmanlı mimarisinden esinlenerek özel tasarımla yapılıyor.

Sarılar Yapı yetkilisi Ergun Sarı, uygulanan toplam alanın 2250 m² olduğunu söyledi. Geleneksel çatı kaplama malzemeleri ile bu formu hiçbir zaman yakalayamayacaklarını belirtti. Proje’nin yaz başı hayata geçmesi planlanıyor.