Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Evomax, Termo Teknik güvencesi ile Türkiye’de

İngiltere merkezli ısıtma sistemleri devi Ideal Stelrad Group’un (ISG) Türkiye’deki iştiraki olarak faaliyet gösteren Termo Teknik; aynı grubun Kraliçe Ödül’lü (Queen’s Award) Ideal Heating fabrikasında üretilen duvar tipi yoğuşmalı kazan Evomax’ı Türkiye’ye getiriyor. Termo Teknik güvencesi ve teknik desteği ile Türkiye’de piyasaya sürülecek olan Evomax kazanlar hata oranı sıfıra yakın dayanıklı yapısı, 160 kw’a kadar varan yüksek ısıtma kapasitesi ve yüzde 110’a ulaşan üstün verimlilikleri ile dikkat çekiyor.

Binalarda Enerji Performans Yönetmeliği’nin ardından merkezi ısıtma sisteminin zorunlu hale geldiğine dikkat çeken Termo Teknik Merkezi Isıtma Sistemleri Müdürü Hasan Akça, Evomax’ın ihtiyaca en çağdaş şekilde yanıt veren bir sistem olduğunu söyledi. Evomax’ın özellikle yüksek m2 fiyatına sahip projelerde çok önemli bir yer ve verimlilik artışı sağladığını kaydeden Akça, tek bir kazanla hizmet verilebildiği gibi talep edildiğinde 15 adet kazanı birlikte sıralı çalıştırabilme şartıyla 2400 kw’a varan ısıtma kapasitesine ulaşılabileceğini vurguladı. Akça, konuyla ilgili şu ek bilgileri verdi: “Ideal Heating şirketi bu kazanların üretiminde çok deneyimli. Ürettiği yoğuşmalı kazanlar Avrupa Birliği ülkelerinde yaklaşık 25 yıldır kullanılıyor. Bu kazanları Türkiye’ye getirerek hem bir ihtiyaca yanıt veriyoruz, hem de Termo Teknik olarak mühendislik hizmeti desteği sunuyoruz. Ekibimiz kazan projesinin çizimi, projede hangi cihazların kullanılacağı, bağlantıların nasıl yapılacağı gibi tüm teknik konularda Evomax kazan satın alan müteahhitlere ve son kullanıcılara yardımcı olacak.”