Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İnovasyon odaklı Poliser’in gündemi ‘yanmazlık’

2006 yılından bu yana geliştirdiği teknolojiler ve ortaya koyduğu yeniliklerle hayatın her alanında poliüretan anlayışını ortaya koyan Poliser Poliüretan Ar-Ge ekibi, sektördeki ihtiyaçları karşılamaya yönelik olarak yanmazlık sınıflarını arttırıcı projeler geliştiriyor. Fabrikalar, alışveriş merkezleri, soğuk oda depoları, prefabrik yapıların cephe ve çatı kaplamalarında kullanılan poliüretanlar B1-B2 yanmazlık özelliğine sahip.

60.000 ton üretim kapasitesine sahip Poliser Poliüretan, polyol – izosiyanat – additive – katalist ve şişirici ajan olmak üzere 5 farklı komponentten oluşan sandwich panellerde, gıda sektöründe kullanılan soğuk oda panellerinde, frigo kamyon kasaları ve yapı sektöründe çelik kapılarda B1 ve B2 yanmazlık sistemlerini kullanıyor.

Poliser Poliüretan, uzman kadrosuyla poliüretan sistemlerin yanma testlerini ise iki şekilde gerçekleştiriyor. Sistem şöyle işliyor: Öncelikle laboratuvarlarda gerçekleştirilen küçük alev testi (SFI) ile köpük numunesinin yanma karakteri saptanıyor. Eğer ürün panel sistemlerinde kullanılmışsa panellerden bir köşe detayı oluşturarak, oluşturulan köşenin altından alev uygulaması yapılıyor.