Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

PTZ’lerin kızılötesi aydınlatma mesafesi arttı

Bosch Güvenlik Sistemleri, MIC Serisi 550 sağlamlaştırılmış pan-tilt zoom (PTZ) kameraların kızılötesi aydınlatma mesafesini artırdı. Yüksek hızlı entegre kızılötesi PTZ’ler artık 100 metreye (328 feet) kadar uzaklıktaki nesneleri sınıflandırabiliyor ve zifiri karanlıkta bile kameradan 150 metre (492 feet) uzaklığa kadar nesne algılama düzeyinde gözetim yapabiliyor.

Gündüz/gece kameraları, çok uzak mesafelerde bile kesin görüntüler için 36x veya 28x optik zoom ile 550 TVL çözünürlük sunuyor. Kamera başlığına doğrudan takılan iki adet uzun ömürlü 850 nm kızılötesi LED, aydınlatmanın tam da istenilen noktada elde edilmesini sağlıyor. 3D Diffuser teknolojisi, aydınlatmayı sahnenin ön ve arka planlarında eşit şekilde dağıtarak görüntünün ön planında aşırı parlak noktaların oluşumunu ve arka planda düşük ışıklı alanları diğer LED tabanlı aydınlatıcılarla birlikte ortadan kaldırıyor. Bu sayede ışık koşullarına bakılmaksızın yüksek kaliteli görüntüler sağlanıyor.
MIC Serisi 550, bir IP video kodlayıcı içeren güç kaynağına bağlandığında Akıllı Video Analizi (IVA) özelliğini de sunuyor, bu da kameranın önceden belirlenmiş en fazla 10 sahnede gezinenleri, sınır ihlalinde bulunanları ve diğer potansiyel tehditleri tespit edebilecek şekilde programlanmasına olanak tanıyor. Böylece, müşterilere gündüz ve gece gözetiminde güvenilir izleme, analiz ve ileri araştırma kapasitesi sunuluyor.

MIC Serisi 550 Kızılötesi Kameralar, kritik altyapı uygulamaları gibi zorlu ortamlardaki unsurlara karşı dayanıklıdır. Tahribat ve korozyona dayanıklı tasarım, uzun ömürlü bir silikon sileceği ve ters çevrilebilir bir yağmur kalkanı olan IP 68 / NEMA 6P alüminyum bir kasa içeriyor. Kameralar, özel araçlar gerektirmeden ve IP derecesinden ödün vermeksizin dik, baş aşağı veya 45 derece eğimli olarak kurulabilmektedir.