Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Teknovinç’ten Komatek 2013’te bir dünya lansmanı

Kule vinç sektörünün dünya lideri MANITOWOC Crane Group bünyesindeki POTAIN,  en yeni teknolojiyle donatılmış olan MCT 178 modeli kule vincini, Komatek 2013’te yapılan Dünya lansmanı ile Türk müteahhitlerinin beğenisine sundu. 8 ton maksimum kapasiteye sahip olan MCT 178; 60 metre bom uzunluğu ve bom ucunda 1500 kg. kaldırma kapasitesiyle sektörün isteklerine kolaylıkla cevap verebilme yetisine sahip.

Gerek montaj ekipleri gerekse Türk müteahhitlerin görüşleri alınarak yapılan Ar-Ge çalışmaları sonucunda geliştirilmiş olan MCT 178,  Komatek 2013’te kule vinç sektörünün en teknolojik ürünü olarak yoğun ilgi görmeyi başardı. Dünya lansmanı TeknoVinç tarafından gerçekleştirilen bu görkemli etkinlik, Türk müteahhitleri tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Lansman sürecinde MCT 178’in üzerinde gerçekleşen ışık gösterisi göz doldururken, tüm katılımcılara bu yeni model kule vinç ile ilgili detaylı bilgiler verildi. Düzenlenen bu lansmanda dünyada bir ilke daha imza atılarak, bir kule vinç üzerinden havai fişek gösterisi yapıldı.

MANITOWOC EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Başkanı Philippe Cohet “ MCT 178, 25 yılı aşkın süredir ortağımız olan TeknoVinç’in katkılarıyla üretilmiş olup, Türk inşaat sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde dizayn edilmiştir. TeknoVinç gibi güçlü ve bilgili bir ortağımız olmasından dolayı gurur ve onur duyuyoruz” dedi.

TeknoVinç Grup Başkanı Sinan Türeyen ise “ Potain’in en yeni model kule vinci olan MCT 178’in Dünya Lansmanını bu gün burada yapıyor olmamızdan dolayı büyük gurur duymaktayız. MCT 178’in tüm dünya kule vinç sektörünün en teknolojik ürünü olduğunun altını çizmek isterim” dedi.