Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Türk Ytong yalıtım plağı üretimine hız verdi

Bilecik Ytong Fabrikası’nda üretim kapasitesi artımı heyecanı yaşanıyor. 2008 yılında 130 bin m³ kapasite ile üretime başlayan ve yatırımlarla istikrarlı bir şekilde büyüyen Bilecik Ytong Fabrikası, son çalışmalarla 375 bin m³ kapasiteye yükseldi. Fabrikanın kademeli kapasite artışları ile yıllık 800 bin m³ üretim hacmine ulaşması ve bu sayede dünyanın en büyük Ytong fabrikası olması hedefleniyor.

“ISI YALITIM PLAĞI” ÜRETİMİ DE İKİYE KATLANIYOR
Modern teknolojiye ve otomasyon sistemine sahip Bilecik Ytong Fabrikası’nda aynı zamanda, mineral esaslı, çevre dostu ve yanmaz “Ytong Isı Yalıtım Plağı”nı da üreten Türk Ytong, bu yatırım ile “Isı Yalıtım Plağı” üretim kapasitesini de artırıyor.

Sürdürülebilir yapılaşma, enerji verimliliği ve yangın güvenliği gibi konularda tüm beklentilere yanıt verebilen “Isı Yalıtım Plağı”nın üretim kapasitesi yıl sonunda ikiye katlanacak ve bu kapasiteyle yıllık 150 bin metrekare mantolamaya alternatif yanmaz yalıtım yapılabilecek.

Tamamen yerli ve doğal hammaddeler kullanılarak üretilen “Ytong Isı Yalıtım Plağı”, 0,05 W/mK ısı yalıtım değeri ile yanmaz cephe imalatları için önemli bir çözüm olarak gösteriliyor. Nefes alan sağlıklı cephelerin elde edilmesine imkan veren bu ürün, stabil yapısı sayesinde de performansını yıllarca sürdürüyor.