Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Yüzde yüz silikon taşıyıcısı ile dayanıklı ve yetenekli bant

Yapışkan Bant teknolojisinde Avrupa’da pazar payı liderliğini sürdüren, dünyanın lider bant üreticilerinden Tesa, 1994 yılından bu yana %100 kendi sermayesiyle kurduğu Tesa Bant San. ve Tic. A.Ş ile Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Farklı sektörlere özel profesyonel çözümler sunan Tesa’nın 7000 çeşitten fazla yapışkanlı banttan oluşan geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Her yıl elliden fazla ürüne patent alarak farklı ihtiyaçlara alternatif çözümler sunma amacıyla Ar-Ge ve mühendislik faaliyetlerine aralıksız devam eden firma son olarak Tesa 4600’ü piyasaya sundu.

Tüm tesisat alt yapısında, her türlü bakım-onarım işinde, boru, hortum, kablo gibi unsurların onarımı, ufak deliklerin anında kapanması, su, hava ve elektrik yalıtımı, sızdırma gibi problemlerin çözümü için geliştirilen Tesa 4600, silikonun bant formuna dönüştürülmüş halidir. % 100 silikon taşıyıcısı ile her türlü iklim koşulunda +260 oC & -60 oC arası ısıdan etkilenmez. Standart elektrik yalıtım bantlarından bile daha fazla elektrik yalıtım özelliği vardır; 8000 volt’a kadar elektrik karşısında yalıtım özelliğini korur. İster karada ister suyun altında, 12 bar basınca kadar bırakma yapmaz (Şebeke suyu 3-4 bardır)

DEFORME OLMUYOR, ÇÜRÜMÜYOR

Üstelik tuzlu ve klorlu su, yağ, solvent, asit gibi sıvılardan etkilenmez. Su altında, denizin altında bile uygulanabilir, uzun yıllar deforme olmaz. Toprağın altında bile kusursuz çalışır, çürümez. Metal, kauçuk, plastik, PVC, ahşap gibi onlarca farklı yüzeyde uygulanabilir. Tüm bantların aksine yağlı, kirli, tozlu ortamlarda tam performansla çalışır.

KENDİNİN 6 KATINA KADAR ESNİYOR
Gerdirilerek kendi üzerine sarmak suretiyle, silikon taşıyıcı malzemenin birbirine kaynaması sağlanmalıdır. 3 metrelik bir rulo ile 18 metrelik alan sarılabilir. Kendinin 6 katına kadar esneme özelliği vardır. Tesisat, vana, boru, havuz, elektrik kabloları, otomobil motor aksamında ve kablo-boru yalıtım-sızdırmayı önleme-delik kapama gibi her türlü uygulamada kalıcı çözüm sağlar. Siyah ve şeffaf rengi bulunmaktadır. Rulo ebatları 3m x 25mm’dir.

SİLİKON TAŞIYICI MALZEMEYE SAHİP
Piyasada bulunan muadili olabilecek ürünler “bitüm kauçuk” malzemeye sahipken, tesa 4600 tamamen “silikon” taşıyıcı malzemeye sahip olduğundan, özelliklerinin benzeri bulunmamaktadır. Her türlü zor, iç ve dış ortamlarda, farklı hava koşullarında, onlarca farklı yüzeyde çözüm için tek ihtiyaç duyulan malzemedir. Çeşitli sektörlerde birçok ustanın, işçinin ve günlük ev tamir işlerinde son kullanıcının her an ihtiyaç duyabileceği, büyük masrafların önüne geçebilecek bir banttır. Anında ve kalıcı çözüm için…