Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bulut İnşaat, Kıbrıs’taki yatırımlarıyla sektördeki etkinliğini artırıyor

İstanbul’da Evviva projeleri ile adından söz ettiren Bulut İnşaat, şehir dışında da yatırım yapmak amacıyla yeni rotası Kıbrıs’ta bir şirket kurarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu yıl Kıbrıs vatandaşlığına da geçerek buradaki yatırımlarına hız veren Temel Bulut, Kıbrıs’ta gelecek yıla kadar 500 milyon dolarlık yatırım yapacak. Bulut İnşaat, inşaatına başladığı otel ve konut projeleriyle turizm ve yaşam hareketliliği getirdiği bölgenin ekonomisine de katkı sağlamayı hedefliyor.


KIBRIS’TA KAMU YARARINI GÖZETEN PROJELER
Bulut İnşaat, devam eden Evviva Greencity ve Evviva Lavinium projeleri ile birlikte, bu yıl Kıbrıs’ın villa bölgesi olan Çatalköy’de 90 dönüm arazi üzerine, 129 dairelik Kalamış Villaları gibi Kıbrıs’taki konut projeleriyle dikkat çekiyor. Bu projelerin yanı sıra huzur evi, düğün salonu, cami gibi halkın kullanımına yönelik projelerin de hazırlığını yapan Bulut İnşaat, Kıbrıs’ta 40 dönümlük arazi üzerinde yer alan otelin tatil köyü konseptinin; 1,700 adet, 1+1 daireden oluşacağını belirtiyor. Bulut İnşaat’ın hedefleri arasında ayrıca, Kıbrıs’ta öğrenci ve hemşireler için 1500 daireden oluşan bir proje de yer alıyor.

KIBRIS YATIRIMI, BÖLGEDEKİ TEK TİP TURİZM ANLAYIŞINA ÇEŞİTLİLİK KAZANDIRACAK
Bölgede toplamda iki konut, iki otel projesi gerçekleştirmeyi hedefleyen, konut projelerinin yanı sıra dev otel projeleriyle de bölgedeki tek tip turizm anlayışını kırmayı hedeflediklerini belirten Bulut İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bulut; “ Kıbrıs bizden bir yer ve en önemlisi burada şu anda yatırım şartları oluştu ve ciddi bir potansiyel var. Biz de projelerimizi burada konumlandırarak alternatif bir turizm noktası oluşturmayı hedefledik. Burada toplu konut projesi oluşturarak Kıbrıs ekonomisine hareket katacağız. Otellerimiz sahil bölgesinde biri 130 dönüm diğeri 180 dönüm üzerine kurulacak. Özellikle oteller, içerisinde kumarhane ve alkolün olmadığı muhafazakâr bir konseptte olacak,  böylelikle Kıbrıs’ı tercih edenlerin yanı sıra bu zamana kadar buraya gelmemiş olan yabancı ve iç turizmi canlandırarak, tek tip eğlence anlayışına çeşitlilik kazandıracağız.” dedi.