Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Crowne Plaza Medine’de ilk şubesini açtı

Medine’nin merkezinde konumlanan Crowne Plaza, toplam 506 odalı-süit olarak tasarlanan, 259 standart odası ve 49 kral dairesiyle hizmette… Otel aynı zamanda, İslamiyet’in kutsal yapıtlarından Mescid-i Nebevi Camii’ne yakınlığı nedeniyle, Müslümanlar tarafından tercih sebebi olacağa benziyor. Crowne Plaza’nın, bölgenin organizasyon ve toplantı ihtiyacında da tercih edilecek adres olması planlanıyor. Kurumsal müşterilerin konferans ve toplantılarına ev sahipliği yapacak otelde, farklı amaçlarda kullanılabilecek 5 adet toplantı odası ve yüksek hızda internet bağlantısı bulunuyor.

Otelin Medine’nin merkezinde yer alarak, konuklara ulaşım kolaylığı sağladığını belirten Crowne Plaza Medine Genel Müdürü Mostafa Blanco, “Crowne Plaza Medine, dini amaçlı yolculuk edenlerin yanı sıra, iş ve tatil için bölgeye gelenler için de en doğru adres. Bunun yanı sıra sunulan servisin kalitesi ve misafirperverliğiyle konuklarımıza mükemmel bir deneyim yaşatmayı hedefliyoruz” dedi. Hindistan, Ortadoğu ve Afrika Uluslararası Oteller Grubu İşletme Şefi Pascal Gauvin ise, InterContinental Oteller Grubu’nun, Suudi Arabistan’da uzun bir geçmişi ve deneyimi olduğunu belirterek, “İlk otelimiz 1975 yılında açıldı. Crowne Plaza Medine, grubun Suudi Arabistan’daki dördüncü oteli olacak. Bu yeni otelimizin de diğerlerinin elde ettiği başarıya ulaşacağına eminiz” dedi.
Crowne Plaza Medine, otel bünyesindeki mutfaklarıyla da iddialı. Farklı müşterilerin beğenilerine hitap edecek çeşitlilikte tatlar sunan otel restoranlarından “Al Rawdha”, Orta Doğu, Endonezya ve Hindistan mutfaklarından mönüleriyle hizmet veriyor.
“Orkide Cafe” ise farklı dünya mutfaklarını geleneksel tatlarla harmanlamayı başararak, otel konuklarının beğenisine sunuyor. “Fish Market”te ise deniz ürünleri lezzetiyle konuklarını bekliyor. InterContinental Oteller Grubu’nun 23 adet oteli ve 5600 adet oda sayısıyla Suudi Arabistan’ın en büyük oteller zinciri olmayı sürdürüyor. Grubun Medine’deki diğer üç oteli ise, InterContinental Dar Al Iman, InterContinental Dar Al Hijra ve InterContinental Dar Al Tawhid olarak sıralanıyor.