Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Evinizi kontrol edin

Zeka ve fonksiyonelliğin bir arada olduğu çözümleri üretmeye devam eden Makel, “Smarthome” ile akıllı bina teknolojisi ürünlerini, global bir standart olan KNX normları ile sunuyor. KNX dünya çapında 250’yi aşkın üretici tarafından kullanılmaktadır.

Gelişen teknoloji ile, binalar teknolojiyi daha fazla kullandıkça, mevcut klasik tesisatlar gelişen ve genişleyen ihtiyaçlar karşısında yetersiz kalacaklar. Dolayısıyla hızlı ve akıllı refleks verebilen bina teknolojileri, içeride yaşayan olsun ya da olmasın şimdiden çok daha güvenli. Ev sinema sistemlerinden medya oynatıcılara , havalandırma sistemlerinden otopark aydınlatmalarına kadar birçok cihaz, yaşam konforumuzla birlikte, enerji maliyetlerini de arttırmaktadır. Enerjiyi verimli kullanmak, daha yaşanabilir bir dünya için önemli olduğu kadar bütçe kullanımı açısından da en uygun çözümdür.

Makel Smart Home ile ister otomatik, ister merkezi olarak, isterseniz bina dışından cep telefonuyla ya da internet üzerinden erişerek binanızı kontrol edebilirsiniz.

Bunun dışında Makel Smart Home ile sensörlerle, pencere-kapıları izleme, yeraltı otoparklarını kontrol etme, sorun bildirimleri alma, kriz yönetimi ve benzeri birçok iç ve dış etkene bağlı durumu senaryolarla izleme şansı veriyor. Sisteme PDA, PC veya touchscreen üzerinden erişmek ve konfigüre etmek artık mümkün.

Ofislerde, otellerde, plazalarda, apartmanlarda, villalarda kısaca yaşanılan tüm mekânlarda hem teknolojiyi en üst seviyede kullanıp hem de enerji maliyetlerini denetim altına almak kolaylaşıyor.