Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Hilton Worldwide, Göçtur ile proje gerçekleştirdi

Dünyanın en büyük otel işletmelerinden Hilton Worldwide ile bir proje gerçekleştiren Göçtur, dünyada örneği nadir bulunan tarihi doku ile konforu bir arada barındıran DoubleTree by Hilton Kuşadası ile bölgeye turistik tesisi kazandırıyor. Marinaya bakan ve Kuşadası’nda merkezi konumda bulunan DoubleTree by Hilton Kuşadası, konferans ve gezi turizminin konuklarını lüks ve konfor standartların da hizmet anlayışıyla ağırlıyor. Dünyanın 27 ülkesinde 325 ülkede bulunan DoubleTree by Hilton otellerinin, Türkiye’de İstanbul’da 3; Ankara, Kapadokya ve Kuşadası’nda 1’er tane olmak üzere toplam 6 adet oteli bulunuyor.

Göçtur, Osmanlı dericilik tarihinde de önem taşıyan eski Tabakhane bölgesini korumaya aldı. Kuşadası’nda 1993 tarihinde kurduğu Pine Bay Tatil Köyü’nün ardından, eski tabakhane bölgesinin restorasyonuyla 25 yıldır hayal ettiği projeyi hayata geçiriyor. Sadece Kuşadası’nın değil, Tarihi yapısını koruyarak eski taş binaları ve avlularını yenileyen firma, bölgeye tarihi bir yaşam alanı ve tarihle iç içe 87 odalı bir otel daha kazandırdı.

Restorasyonunu mimar Nur Bağcı Kocasoy, peyzaj mimarisini ise Dr. Turgay Ateş’in yaptığı tabakhane binaları ve bölgesi, aslına uygun olarak yeniden yapılandırılmış 4 adet taş bina ve eski mimari tarzdaki avlu kültürü ile oluşturulan, içerisinde; bir restaurant-bar, cafe, kitabevi ve kültür merkezinin bulunduğu bir yaşam alanından oluşuyor. Süit oda olarak kullanılan bu taş binaların içerisinde kendi havuz ve bahçeleri bulunuyor. DoubleTree by Hilton Kuşadası otel bölümünde ise 87 oda mevcut. Dekorasyonunun Atölye A Mimarlık’ın gerçekleştirdiği otelin odaları, misafirler için konforun ön planda tutulduğu, kullanım rahatlığı ve farklılık yaratacak şekilde tasarlanmış. Girişteki geniş bir galeri de Türkiye’nin en başarılı sanatçılarıyla sergiler düzenlenmesi planlanıyor.

Otelde, gün içerisinde bir çay veya kahve molasını yanında tatlarla süsleyebileceğiniz Linnet Patisserie, İtalyan mutfağının lezzetlerinin sunulduğu Piccione Ristorante, DoubleTree by Hilton Kuşadası’nda yerli ve yabancı turistlerin damak zevkine hitap eden iki farklı mekan. Deniz mahsulleriyle hazırlanmış mönüsüyle farklı seçenekler sunan No:12 ise yat limanı manzarasıyla Kuşadası’nda yaşayan ve Kuşadası’nı ziyarete gelen herkesin keyifle vakit geçireceği ortamı sunuyor.    
DoubleTree by Hilton Kuşadası, sadece restoranları ile değil; SPA, Türk Hamamı ve havuzuyla da dışarıdan gelecek müşterilerine hizmet veriyor. Günün tüm yorgunluğunu atmak ve hayata yepyeni bir enerjiyle devam etmek isteyenler için, otelde kalmadan da tüm bu mekanlardan yararlanmak mümkün.