Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Holıday Inn Express Manisa’ya geliyor

Dünyanın büyük otel zincirlerinden InterContinental Hotel Group (IHG), Avrupa’da Holiday Inn ve Holiday Inn Express markalarıyla yayılmayı sürdürürken, Türkiye’deki yatırımlarına da hız verdi. IHG’nin Türkiye’deki en yeni adresi ise Manisa oldu. Grup, Anadolu’nun turizm, sanayi ve ekonomide yükselen şehirleri arasında yer alan Manisa’ya Holiday Inn Express markasıyla giriş yapmaya hazırlanıyor. 2014’ün başında faaliyete geçmesi planlanan Manisa Holiday Inn Express’te toplam 102 oda yer alacak. Procons Turizm ile Franchise anlaşması çerçevesinde faaliyet gösterecek ve T&T danışmanlık tarafından yönetilecek otel, İzmir Havaalanı’ndan sadece 35 dakika uzaklıkta bulunuyor.

Manisa’daki yeni Holiday Inn Express’in Türkiye’deki büyüme planlarının bir parçası olduğunu belirten IHG İş Geliştirme Direktörü Yalın Yaltıraklı, “Manisa, Türkiye’nin önemli sanayi bölgelerinden biri, bu nedenle IHG’nin büyüme stratejisi çerçevesinde odaklandığı bölgeler arasında yer aldı” dedi. Manisa Holiday Inn Express otelin konum itibariyle diğer sanayi bölgelerine, İzmir havaalanına ve İzmir Tüneli’ne yakın olmasının büyük bir avantaj yaratacağını altını çizen Yaltıraklı, “Otelimiz, etrafındaki zeytin bahçeleri ve muhteşem manzarasıyla da konuklara keyifli bir konaklama deneyimi vaat ediyor olacak. Dünyadaki diğer tüm Holiday Inn markalarında olduğu gibi Manisa’daki otelimizde de iş amaçlı seyahat edenlerin ihtiyaç duydukları konfor sunulacak. Her yıl yaklaşık 100 milyon kişi bu nedenle Holiday Inn ya da Holiday Inn Express otellerinde konaklamayı tercih ediyor. Üstelik bu deneyimi, herhangi bir otelimizde, uygun fiyata yaşayabiliyorlar” açıklamasında bulundu.

Manisa Holiday Inn Express otelle birlikte Türkiye’deki otel sayısını 17’ye çıkaracak grup, Avrupa’da yayılma stratejisine paralel olarak, İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin diğer şehirlerinde büyümesine devam ediyor. Dünyada 60’ıncı yılını kutlayan grubun, dünya genelinde ise 700 tanesi inşaat halinde olmak üzere, toplamda 4 bine yakın Holiday Inn ve Holiday Inn Express oteli bulunuyor.