Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HÜPPE’den Enjoy pure

Global duş kabini sektörünün öncü markası olan ve bunun verdiği sorumlulukla tüketicinin güvenliğini en üst düzeyde tutmaya çalışan HÜPPE, “Kalite herkesin görevidir, kontrol edilmez, üretilir” bilinci ile hammadde tedarik aşamasından, ürünün fabrika çıkış aşamasına kadar olan tüm proseslerde gerekli kalite güvence önlemlerini uyguluyor.

Tüm HÜPPE ürünleri Almanya TÜV-GS ve TSE sertifikalarına sahip. Bunlara ilaveten ürünleri en üst düzeyde kalite ve güvenliği garanti edecek TÜV testlerinin zorunlu kıldığı standartların da çok üstünde zorlayıcı testlerden geçiriyor HÜPPE. Bunlardan bazıları; 30.000 defa kabin kapısını açma kapama testi, kabin su sızdırmazlık testi, kum torbasıyla kabine uygulunan darbeye dayanıklılık testi, yüksek temper kalite testi, 100kg lık ağırlık ile tekne ve küvetlere uygulanan basınca dayanıklık testi gibi. Kalite ile beraber tasarıma da önem veren HÜPPE, Phoenix Design, Porsche Design gibi tasarım ofisleriyle çalışıyor. Phoenix Design’ın tasarladığı ve ‘2013 Interior Innovation Award ’ ödülüne layık görülen HÜPPE Enjoy pure serisi minimalist tasarımı, sade hatları ve çerçevesiz/profilsiz camlarıyla öne çıkıyor.

Serinin açılır kapı sistemli modellerinde bulunan yükselip alçalan menteşe mekanizması, kapıları 5 mm yukarı hareket ettirerek rahat açılıp kapanmasını sağlıyor. Açılır kapı sisteminde dikdörtgen, oval, beşgen tekneler kullanılıyor. Ayrıca HÜPPE Enjoy pure serisi walk-in çözümler de sunabiliyor.

INTERIOR INNOVATION AWARD ÖDÜLÜNE LAYIK GÖRÜLDÜ
Seri minimalist tasarımıyla jüriyi etkileyerek, banyo ve sağlık kategorisinde 2013 Interior Innovation Award’ın 1.si oldu. Malzeme endüstrisinin her sektöründe yenilikçiliğin en üst noktası anlamına gelen Interior Innovation Award, 2002 yılından itibaren Alman Tasarım Konseyi tarafından eşsiz, üretim ve sanayiye uygun ürünlere veriliyor. Günümüzde tüm dünyada endüstride verilen en ünlü ödül olan Interior Innovation Award verilmeye başlandığı yıldan itibaren, ürün farklılaşması ve kurumsal konumlandırmada etkili bir araç olarak ün kazanmıştır.

HÜPPE, daha önce 2012 yılında HÜPPE Studio Berlin pure ve 2011 yılında HÜPPE Studio Paris elegance ile bu ödüle layık görüldü. 2013 yılında da HÜPPE Enjoy pure ile 3. defa bu ödülü almaya hak kazandı. Jüri HÜPPE Enjoy pure serisini, olaganüstü yenilikçi, mükemmel tasarıma sahip, işlevsel olarak değerlendirdi.