Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kempinskı Viyana, 140 yıl sonra yeniden otel olarak açıldı

İki buçuk yıllık titiz restorasyon ve iç yapı çalışmaları, Viyana’da yaşayan mimar Boris Podrecca, Avusturyalı Atelier Hayde Architekten ve tasarımcı Jean-Claude Laville himayesinde gerçekleştirildi. Kültür mirası listesindeki, Rönesans stilini canlandıran yedi katlı bina, 152 oda ve suit, Kempinski Spa, iki restoran, iki bar, bir çiçekçi ve bir şarküteri ile 17 özel rezidansın yanı sıra kentin en büyüğü olan Cigar Lounge’u barındırıyor. iPad’li otele giriş işlemleri, her odada iPad bulunması ya da son teknoloji TV eğlence sistemleri gibi yenilikler, binanın tarihi dokusunu teknoloji ürünleri ile harmanlıyor.

Otelin iki restoranı Die Küche ve Edvard’ın kapıları otel misafirlerinin yanı sıra dışarıdan ziyaretçilere de açık. Die Küche Restoran bir meyve-sebze pazarının sıcak atmosferinde kahvaltı ile dinlendirici bir akşam yemeği için büyükanne tariflerinden ilham alınmış bir menü sunuyor. Baş Aşçı Philipp Vogel ve ekibi, iki canlı pişirme istasyonunda misafirlerin gözleri önünde yemekler hazırlıyor.

Otelin, adını mimar Theophil Edvard von Hansen’den alan ikinci restoranı Edvard, geleneksel tarifler de dahil olmak üzere mütevazı, mevsimlik yemekler sunuyor. Ağırlıklı olarak yerel ürün kullanımı, dünyanın dört bir yanından gelen baharat ve pişirme teknikleri ile birleştiriliyor. Restoran, Schottenring Caddesi’ne açılan müstakil girişi sayesinde iş yemekleri veya rahat akşam yemekleri için ideal bir nokta olarak öne çıkıyor. Palais Hansen’in tarihi asma katı sağlıklı yaşamla dolu. Altı terapi odasında, misafirler, Elemental Herbology ürünleriyle Daniele de Winter yaşlanma karşıtı kozmetik ürünleri kullanılarak uygulanan, yılın mevsimlerinden ilham alınan terapilerin keyfini çıkarabiliyorlar. Saunalar, buhar odası, jakuzi ve spor salonu, 800 metre karelik bir alana serpiştirilmiş, Osmanlı tarzı tasarım öğeleri taşıyan Kempinski Spa’nın misafirlerine sunduğu imkanlar.

Modern avizeler, kültür mirası listesindeki sütunlu fuaye ve bolca gün ışığı, 280 metre karelik balo salonunu seçkin etkinlikler için ideal mekan yapıyor. Asma kat, tamamı doğal gün ışığı alan, büyüklükleri 25 metre kareden 116 metre kareye değişen altı toplantı salonunu barındırıyor. Viyana’nın kalbine konumlanmış Palais Hansen Kempinski Viyana, şehri keşfetmek için ideal bir üs. Burgtheater, St. Stephen Katedrali, Sigmund Freud Müzesi ya da Rathausplatz Meydanı gibi görülmeye değer yerler otele sadece birkaç dakika yürüme mesafesinde. Civardaki Donaukanal boyunca uzanan güzel koşu parkurları ve  Prater eğlence parkı hemen elinizin altında aile boyu eğlence sunuyor. Viyana Uluslararası Havalimanı arabayla sadece 20 dakika, Westbahnhof tren istasyonu ise sadece 15. Viyana’nın birinci bölgesinde yer alan bu beş yıldızlı otel, Jochberg‘deki Kempinski Das Tirol’den sonra lüks otel grubunun Avusturya’daki ikinci oteli.