Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Mar Yapı Bayramoğlu’nda yarım kalmış projeyi devraldı

İstanbul emlak piyasasının yükselen değeri Güneşli’yi kendine yatırım üssü seçen ve bölgenin dönüşümüne katkı sağlayan Mar Yapı, henüz keşfedilmemiş ya da yeniden değer artışı yaşayacak bölgelerde yeni yatırımlarını hayata geçirmeye hazırlanıyor. Rotasını İstanbul’un yanı başındaki saklı cennet Bayramoğlu’na çeviren Mar Yapı, insan konforunu önemseyen, doğayla iç içe geçmiş yaşam felsefesini, Bayramoğlu’na taşıyor.

TERCİHİMİZ, GİRDİĞİMİZ BÖLGEYE DEĞER KATMAK
Yatırım için öncelikli bölge olarak belirledikleri Bayramoğlu için yaklaşık 2 yıldır araştırma yaptıklarını, uluslararası akreditasyonu olan gayrimenkul değerleme firmalarından raporlar aldıklarını belirten Mar Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Münir Özkök, sonuç olarak  Bayramoğlu’nda yatırım çalışmalarına başladıklarını açıkladı. Bakış açılarının sadece müteahhitlik olmadığını aynı zamanda girdiği bölgeye değer katmak isteyen bir arazi geliştirici olarak da kendilerini sektörde konumlandırdıklarını söyleyen Özkök, buna bağlı olarak Bayramoğlu’nda örnek bir projeye imza attıklarını açıkladı.

Bayramoğlu’nda yarım kalmış bir projeyi devraldıklarını belirten Münir Özkök, “Projeyi her anlamıyla inceledik, fizibilitesini yaptık, yatırım yapılabilir bir alan olduğunu gördük. 350 dairelik projede 57 tane kat irtifakı tapulu kat maliki ve 39 tane de parasını ödemiş fakat tapusunu almamış kişi olduğunu gördük. 4 yılı aşkın süredir mağdur olan toplam 96 aile ile tek tek görüşerek projeyi sahiplendiğimizi belirttik. Geliştirdiğimiz modelle ailelerin mağduriyetlerini gidererek evlerine kavuşmasını sağladığımız gibi Bayramoğlu’na yakışır., mimarisi ve sosyal donatılarıyla özel ve nitelikli bir proje kazandırmış olacağız” diye konuştu.