Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Petra’daki yarım rölyefler gibi

Maison Edouard François projeyi şöyle anlatıyor: “Aralarında 1970’lerden kalan bir binanın yanı sıra  gerçek veya taklit Hausmann tarzı binaların da yer aldığı yedi binadan oluşan bir grup Altın Üçgen (Champs-Elysées ve  Avenue Georges V’nin kesiştiği köşede) hemen hemen eksiksiz bir kentsel blok oluşturdu. Amaç, bu birbiriyle benzeşmeyen unsurları yeni bir parizyen “palace” yaratmak üzere bütün haline getirmek böylelikle yeni, güçlü bir imaj yaratmaktı. Hem tarih hem de gösteriş açısından hassas olan bu koşullarda Moulé-Troué (Döküm ve Delme) konseptini yarattık. Blokun özgün Haussmann tarzı cephesini kopyaladık ve Petra’daki* yarım rölyefler gibi ön cepheye uyguladık. Daha sonra kalıp döküm parçalar Haussmann çizgilerinden tamamen bağımsız olarak ancak planlar ve odaların görsel rahatlığı gözetilerek geniş açıklıklarla delindi. Avlu  dikey alüminyum dal ormanıyla kolonize edildi. Birinci katın terasında yer alan asma bahçe büyüleyici bir manzara sunuyor. Yeni iç yerleşim planı beklenen lüks düzeyini sağlıyor. Açılışından itibaren otel Paris’in olmazsa olmaz demirbaşlarından biri oldu.”

* Tiyatro, tapınak, ev, gibi yapıların kireç taşına oyularak yapıldığı, Ürdün’ün Lut Gölü ile Akabe Körfezi arasındaki toprakları üzerinde yer alan antik kent.