Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Polisan Holding, Yunanistan’da kimya fabrikası satın alıyor

[kutusag=3935]Her biri kendi alanında öncü ve güçlü kuruluşlar olan; boya, kimya, tarım, tekstil, inşaat ve lojistik (liman işletmeciliği) olmak üzere altı farklı sektörde faaliyet gösteren Polisan Holding, Yunanistan’da kurulu bir kimya fabrikasını satın almak üzere görüşmelere başladı.

“50. YILIMIZI KUTLAMAYA HAZIRLANDIĞIMIZ BUGÜNLERDE GÜZEL BİR TESADÜF OLDU”
Polisan Holding CEO’SU Erol Mizrahi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; şunları kaydetti: “2014 yılında Polisan Holding’in 50. Yılını kutlayacağız. 1964 yılında Polisan Kimya şirketimizin kuruluşu ile sanayiciliğe adım attık. Kuruluşumuzun 50. yılına hazırlandığımız bugünlerde yine Kimya Sanayine yönelik yapılacak bu yatırım güzel bir tesadüf oldu. Satınalma süreci tamamlandıktan sonra Polisan Hellas adıyla kuracağımız yeni şirketimiz ile faaliyete geçeceğiz ve bu fabrika ile Yunanistan, Balkanlar ve Türkiye pazarlarını hedefleyeceğiz. Türkiye’nin en büyük 15 münhasır limanı arasında yer alan Poliport şirketimiz ile bu yeni yatırımımızın lojistik ve depolama anlamında entegrasyonu sağlanacak olup liman faaliyetlerimizin gelirlerinden elde edeceğimiz artışın yanısıra yeni yatırım faaliyetimiz ile Holding ciromuza 100 milyon Euro’yu aşkın katkı sağlayacağız.”