Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Skm Projects+ European Property Awards’da bu sene de ödül aldı

Dünyanın en önemli gayrimenkul yarışması, ‘International Property Awards’ın (Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri) Avrupa ayağı ‘European Property Awards’da (Avrupa Gayrimenkul Ödüleri) kazananlar logosu prestij ve mükemmeliyetle eş anlamlı. Global sektörde gayrimenkul endüstrisini bu prestij ve mükemmeliyetle tanıştırmak ve bu alanda uluslararası bir standardın oluşmasına öncülük etmek amacıyla düzenlenen ‘European Property Awards’da bölgelerinde birinci olan her kategoriden projeler yıl sonunda, Asya Pasifik, Afrika, Amerika ve Arap ülkelerinin birincileriyle ‘Dünyanın En İyisi’ olmak için yarışacak.

‘Denizbank Tarım+’ projesi ile geçen yıl ödül aldığı ‘Retail Interior’ kategorisinde yine ödül kazanan SKM Projects+, bu yıl bir de ‘SKM Projects+ Ofis’ olarak kendi ofis projeleri ile katıldıkları ‘Office Interior’ dalında ödül almaya hak kazandı.

Denizbank Tarım Hendek Şubesi’nde bankalarda genelde görülen keskin hatlar yerine daha yumuşak formlar, sıcak renkler ve özgün ikonlar kullanılmıştı. Dekorasyonda yer alan hayvan modelleriyle şubeye girenlerin ilk anda vezne, kasa gibi ticari nesneleri değil de; inek, horoz, ağaç gibi tarımın, hayvancılığın içinde olan objeleri görmelerini sağlayan vitrin ise mekanın en dikkat çekici özelliklerinden biriydi.

SKM Projects+ kurucu ortağı Hakan Sekmen konuyla ilgili olarak ‘European Property Awards mesleğimiz ve yaptığımız iş adına önemsediğimiz ödüllerden birisi. Bu sene de layık görüldüğümüz ‘Retail Interior’ (perakende iç mimarisi) kategorisi, uzmanlık alanımız olduğundan bizim için ayrıca önemli. Bu yıl bir de ofisimizle ödüllendirilmek ise özel bir keyif oldu. Ancak şahsen, ortağımla beraber ortaya çıkardığımız bir tasarımın, bir projenin hayata geçtiğini gördüğümüz anda aldığım haz daha kıymetli benim için. Biz SKM Projects+ olarak fark yaratmaya ve bunu uluslararası arenaya da taşımaya devam edeceğiz.’ dedi. SKM Projects+ ödüllerini 24 Eylül 2013’de Londra’da gerçekleşecek olan törenle alacak.