Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tarkett’ten halı gibi konforlu ama daha hijyenik bir alternatif

Bir otel mimarisi tasarlarken gözetilen en önemli unsurlar misafirlerin konforu ve mekânın zarafeti. Misafirlerin evlerinden uzakta evlerindeki konforu bulabilmeleri ve lüks çizgilerin ortaya çıkardığı zarif bir dokunuşu hissetmeleri her şeyden önemli. Peki, mimarlar bu iki ihtiyacı karşılayabilmek için zeminde hangi malzemeyi seçmeli?

LAMİNE PARKENİN ZARAFETİ VE HALININ SICAKLIĞI: ID INSPIRATION 55-70
Ticari ve konut tipi iç mekân zemin kaplamaları ile profesyonel spor zeminlerinde bir dünya lideri olan Tarkett, sizlere otel zeminleri için şık, çevre dostu ve projeye göre kişiselleştirilebilen bir seri sunuyor. 0,55 mm ve 0,70 mm aşınma tabakası seçenekleriyle, yepyeni iD Inspiration lüks vinil karosu, Tarkett’in uzman tasarımcıları tarafından Almanya’da üretildi. 11 ebat çeşidi, 102 farklı deseni ve 3 farklı derz seçeneği ile 75.000’den fazla kombinasyon imkanı sunuluyor. Bu geniş yelpazenin dışında farklı ebat, yüzey kabartması veya renk talebi olursa, 3 seviyeli kişiselleştirme opsiyonuyla ihtiyaçlara en uygun ürün oluşturuluyor.

DAHA AZ BAKIMLA AHŞABIN ŞIKLIĞINI YAKALAMAK İÇİN
• Nem problemi olan alanlar için parkeden çok daha dayanıklıdır; iD Inspiration sudan etkilenmez. SPA alanları ve kafeteryalar için vazgeçilmezdir.
• Kirlendiğinde ve günlük temizlikte nemli paspas kullanılarak kolayca temizlenebilir.
• T grubu aşınma sınıfı ile yoğun trafikten kaynaklanan topuk izi, çizik ve aşınmalara karşı dayanıklıdır.
• Parke ve taşa kıyasla daha esnek bir malzeme olduğu için topuk ve darbe sesini azaltır, böylelikle sessiz ve huzurlu mekânlar yaratır.
• Şerit ve karo olarak döşendiği için çok daha hızlı ve kolay renove edilebilir.
• Hayalinizde canlandırdığınız zemin dokusunu, standartların dışına çıkarak çeşitli şerit ve karolar, yüzey efektleri ve derz alternatifleri ile yaratabilirsiniz.
• Doğal parkenin klasik renklerine ek olarak, doğada eşi benzeri olmayan farklı ahşap renk ve dokularıyla dikkat çekici mekânlar oluşturabilirsiniz.

OTEL ODALARINA EV KONFORU
iD Inspiration, otel odalarına ev konforunu taşımak için en iyi çözüm. Günlük bakımın nemli paspas ile yapılması, halıya oranla hijyenik temizliği kolaylaştırır. Anti-bakteriyel özelliği sayesinde, astım hastalarına ayrılmış anti-alerjik katlarda rahatlıkla kullanılabilir. Mobilya ayaklarının zamanla zeminde bıraktığı halı hav ezilmesine karşı, iD Inspiration’ın yüksek kalıcı batma değeri ile zeminde iz bırakmaz.
Karo ve şerit olarak döşendiği için, halıda oluşabilecek leke, sigara yanığı ve yırtılma problemlerine karşı kolay parça değişim imkânı sunar.

FLOORCRAFT İLE OTELİN KARAKTERİNİ ZEMİNE TAŞIYIN
Kişiselleştirilmiş tasarımlar ve özel kesim desenler ile zeminler hayat buluyor. Otel projelerinizdeki zeminler için ideal olan iD Inspiration 55-70 ile otelin logosunu veya özgün bir amblemi misafirlerin karşılandığı ana girişe uygulamak isterseniz, Floorcraft zemin tasarlama hizmeti tam sizin için…

iD INSPIRATION ÇEVREYE VE İNSANA DOST
iD Inspiration 55-70, insanların sağlıklı yaşamalarına katkıda bulunması ve kullanım ömrü sonunda geri dönüştürülüp tekrar kullanılması için çevre standartlarına tam uygun şekilde üretilir. Çevrecidir. Malzeme içerisinde bulunan geri dönüştürülmüş içerik, doğal hammadde oranı ve Avrupa Standartlarının çok altındaki VOC (uçucu organik bileşen) değeri sayesinde, LEED, BREEAM otoritelerince kabul edilmiş olan “yeşil” bir malzemedir.