Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Türkiye’nin ikinci büyük güneş paneli sistemi Nevşehir’de kurulacak

Sistem kurulumuyla ilgili sözleşme BlokBims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş ve SEİSO Enerji Sistemleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Karaca arasında imzalandı. Fabrikada gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Blokbims Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Ertaş, enerjinin Türkiye için hayati önem taşıyan bir konu olduğunu söyledi. Ertaş, kurulacak olan bu sistemin Nevşehir’in en büyük güneş paneli sistemi, Türkiye’nin ise şebekeye bağlanınca ikinci büyük güneş paneli sistemi olacağını söyledi.
Türkiye’de enerjinin cari açığa etkisinin yüksek oranlarda olduğunu, açığın azaltılması için güneşten elektrik üretimiyle ilgili ciddi mevzuat çalışmaları yapıldığını hatırlatan Ertaş, kendi kaynaklarıyla elektrik enerjisini karşılayabilen şirketlerin ve yatırımcıların artacağını belirtti.
Ahiler Kalkınma Ajansı destekli projenin Eylül veya Ekim ayı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.