Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Akasya“Yeni Yaşam Kompleksi” Breeam Sertifikası aldı

AKASYA “YENİ YAŞAM KOMPLEKSİ”

İstanbul Anadolu Yakası’nın tüm yaşam alışkanlıklarını değiştirecek olan Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi,  Kent Etabı’nın içinden, sıra dışı mimarisi ve özgün konsepti ile yükseliyor. Akasya Acıbadem, şehrin yeni cazibe ve buluşma noktası olurken çevre duyarlılığı ile çevreye en az etki yapan binalar arasında yer alarak kente ve topluma saygısını İstanbullular ile paylaşıyor. 80 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip olan Akasya Yeni Nesil Yaşam Kompleksi, 300’den fazla markaları, seçkin restoranları, kültürel etkinlik alanları doğa ile iç içe yapısı ve sürdürülebilirlik bilinci ile kentin yeni gözdesi olmaya aday.
Türkiye’de ve dünyada trend olan, değerli ve sevilen tüm markaları misafirlerine sunacak olan Akasya “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi’’, keyifli alışveriş deneyimi, zengin sosyal yaşam seçenekleri, doğayla iç içe olmayı sağlayan göllerin enerjisiyle bütünleşmiş yeşil alanları, açık havanın tadını çıkarmak için tasarlanmış birçok keyifli meydanı ve ulaşım kolaylığı ile hem Anadolu yakasının, hem de İstanbul’un en iddialı yeni nesil yaşam kompleksi olacak.  Tüm bu zengin içerikler dışında Akasya’nın çevreye ve yeşile verdiği önem ile de dünyada ve Türkiye’de bu kadar büyük bir proje ile BREEAM sertifikası almaya hak kazanan proje oldu.

İlk olarak 1990’da İngiltere’de kullanılmaya başlanan daha sonra dünyanın birçok ülkesinde benimsenen çevre dostu bina sertifikası sistemi olan BREEAM sertifikası, bir binanın ne kadar çevreye duyarlı olduğunun standartlara bağlanarak ölçümünün yapılmasıdır. Her sene yenilenen sertifika günümüzün çevre dostu teknolojilerini uygulayan binaların taçlandırılmasını sağlıyor. BREEAM sertifikası binanın tasarımı için alınıyor ve projeye özel hazırlanıyor. Akasya Acıbadem projesi sadece bir “Yeni Nesil Yaşam Kompleksi” değil aynı zamanda sürdürülebilir bir proje olduğunu kanıtlıyor.