Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Akbatı’ya Breeam Sertifikası

İstanbul’un batı yakasına ve Esenyurt’a değer katan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi & Akbatı Residences, enerji verimliliğini ön planda tutan çevre dostu uygulamalarıyla, dünyanın önde gelen yeşil bina değerlendirme sistemi Good seviyesinde BREEAM (Bina Araştırma Kuruluşu Çevresel Değerlendirme Metodu) sertifikasının sahibi oldu. Kaynakların doğru kullanımı, iç ortam, sağlığa verdiği önem gibi kriterlerin değerlendirildiği sürecin sonunda Akbatı’nın sürdürülebilir uygulamaları bir kez daha tescillenmiş oldu. 

Akbatı Projesi, geçen yıl Avrupa’nın en prestijli gayrimenkul ödüllerinden biri olan European Property Awards’ta “En İyi Alışveriş Merkezi Geliştirme Projesi  Ödülü” ile “Karma Kullanım Projesi Üstün Başarı Ödülü”nü de almıştı.

Akbatı Projesi içerisinde yer alan Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde, 200’e yakın mağaza, 9 sinema salonu, dünya mutfaklarını buluşturan restoranlar, çocuk oyun-eğitim alanları ve ayrıca 5.000 kişi kapasiteli ‘Festival Park’ yer alıyor. Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi alışverişin yanı sıra ziyaretçilerine sunduğu sosyal alanlarla, renkli etkinliklerle buluşturuyor. Akbatı Residences ise; 21 katlı Mavi Kule ve 11 katlı Yeşil Kule’de 1+1 den 4,5+1 kadar uzanan dairelerin yanı sıra loft, teraslı, penthouse ve dubleks daire seçenekleri de sunuyor.