Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Baumit’ten “Benim Ustam” uygulaması

2013 yılında yenilenen yapısı ve planları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren BAUMIT’in Temmuz ayında başlattığı “Benim Ustam” programı, usta ve uygulamacıları ile yeni bir iletişim platformu oldu. www.baumitbenimustam.com portalı üzerinde oluşturulan sadakat programı ile Baumit, ürünlerini kullanan ustaların kazanımlarını artırabilmeyi, ürün bilgilerini güncel tutmayı, önerilerini almayı ve gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefliyor.

Portal içerisinde Baumit’in seramik yapıştırıcıları, derz dolguları, ısı yalıtım yapıştırma, sıva harçları ve şap ürünlerine yer veriliyor. Ustalar site üzerinden ürün broşürlerine ulaşabiliyor, uygulama filmlerini izleme imkanı bulabiliyorlar. Ayrıca Baumit ile ilgili güncel haberleri de yine portaldan takip edebiliyorlar. Üyeler için canlı bir iletişim noktası bulunan portal üzerinden ustalar mesajlarını doğrudan Baumit’e ulaştırabiliyorlar.

Segmente özel kurgular çalışabilmesi amacı ile CRM tabanlı özel bir teknoloji ile hazırlanan portala, cep telefon numarası ile giriş yapılabiliyor. Profil bilgilerini görme ve güncelleme imkanı sunuluyor. Portal üzerinden sahip olunan puanlar görülebiliyor, online hediye siparişi verilebiliyor. Elektronik, Ev Aletleri, Kişisel Bakım, Aksesuar, Hediye Çeki, Yapı Gereçleri gibi hediye seçenekleri içerisinden kazanılan puana göre seçim yapılabiliyor.  Hangi ürünlerden kaç puan kazanılabileceği de görülebiliyor.

Ustalar, ürünler üzerinden kestikleri kuponları belirtilen adrese yollayarak ürün bazlı puanlar kazanabildikleri gibi yine CRM tabanlı portal sayesinde, portal içerisinde yapacakları işlemlerden de örneğin, sisteme kayıt olma, anket cevaplama, video izleme vb.uygulamalar üzerinden de puanlar kazanabiliyorlar. 

Yıl içerisinde farklı illerde düzenlediği eğitimler ile ustaları ile buluşan Baumit, artık eğitimlerin dışında düzenli olarak tüm ustaları ile iletişim kurabiliyor olacak.