Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Baymak fotovoltaik sistemiyle çatılarda

Fotovoltaik, kaynak olarak güneş enerjisini kullandığı için temiz bir enerji türüdür. Güneşten aldığınız enerjiyle elektrik üreterek, bu sistemi ev ya da iş yeri için kullanabilir, geniş bir araziye daha büyük bir sistem de kurabilirsiniz. Fotovoltaik sistemin, temiz bir enerji olması ve bedava olması en önemli yararıdır. Ülkemizde, en çok elektriği binalara taşıma noktasında masraf yapılmaktadır. Fotovoltaik sistemlerde ise tükettiğiniz yerde elektrik üretildiği için taşıma maliyeti oluşmamaktadır. Tüm bu avantajlarından dolayı yabancı yatırımcılar yatırım yapmak için Türkiye’yi hedeflemektedirler.

BAYİLERE FOTOVOLTAİK SİSTEM EĞİTİMLERİ, MÜŞTERİLERE DENEYİM İMKANI
iki yıldır Anel Enerji ile birlikte çalışan Baymak, onların oluşturduğu panellerle birlikte paket sistemi halinde çözümler sunmaktadır. Bunlar 1,5 kilowattan 35 kilowata kadar küçük paket sistemlerden oluşan alternatif çözümlerdir. Eğer ki sistemin ihtiyacı 35 kilowattan daha fazla ise proje kapsamında çözümler üretilmektedir.

Baymak öncelikle bayiliklerine ve satış kanallarına fotovoltaik sistemi hakkında eğitimler vermiştir. Bu yılın başından itibaren ise Ankara, Balıkesir, Muğla, Sakarya ve Konya gibi birçok ilde kurulumlar gerçekleştirmiştir. Yakın zamanda İzmir ve Bursa’da kurulum yapacak olan Baymak, ayrıca bayilerini, sistemin kuruluşundan satışına kadar her konuda eğitmiştir. Müşteriler, Baymak bayilerinden fotovoltaik sistemi hakkında her şeyi öğrenebilecekler ve en önemlisi de bayiliklerde mevcut olan çalışan sistemleri, müşteriler yerinde görebileceklerdir. Şu an Baymak kurulumlarını yapmaya devam etmektedir. Baymak bayileri, bir taraftan en temiz enerji kaynağını kullanarak çevreci yaklaşımın öncülüğünü yaparken diğer taraftan da Baymak güneş pillerinin işleyişini, üretilen enerji miktarını ve sağlanan tasarrufu tüketiciye yerinde gösterme fırsatını bulmaktadır.

TEMİZ ENERJİ, BÜYÜK HEDEFLER
Baymak, yurt içi pazarında tüm çatılarda yer almayı hedeflemektedir. Çünkü bu sistemin ilk tohumlarını atan markalardan biridir. Baymak, küçük paket sisteminin oluşumunu sağlayan ilk firma olmanın yanı sıra dünya çapında dağıtım sistemleri modeliyle uygulayan ilk firmadır. Dolayısıyla iç ve dış pazarda da çatı kurulumlarında yer almak temel hedefidir.