Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Bosch Rexroth’a çevre ödülü

1995 yılından bu yana, çevrenin gelişimine ve korunmasına katkıda bulunmak, çevresel açıdan gelişimi teşvik etmek, değişen çevre kavramına uyumu cesaretlendirmek, çevre yatırımlarının yanı sıra, çevreye ve topluma katkıları olan kuruluşları desteklemek amacıyla, Kocaeli Sanayi Odası tarafından verilen “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” kapsamında, Büyük Sanayi Kuruluşu alanındaki “Teşvik Ödülü”nün bu seneki sahibi Bosch Rexroth oldu. Bosch Rexroth bu ödüle, tesislerinde ve üretim süreçlerinde sürdürdüğü çevreci uygulamalar nedeniyle layık görüldü.

Toplam 22 kuruluşun başvurduğu çevre ödülleri için, dereceye girenler, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, TOBB, TSE, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Sanayi Odası, TÜBİTAK MAM, Marmara, Kocaeli, Sakarya, Uludağ Üniversiteleri, Gebze İleri Teknoloji Enstitüsü, Kalder, TEMA ve Doğal Hayatı Koruma Derneği’nden toplam 16 jüri üyesinin değerlendirme ve saha incelemelerinin sonucunda belirlendi. Bosch Rexroth, tesislerinde çevre kirliliğini önlemek için sağladığı katkı, üretim süreçlerinde çevre dostu teknolojileri kullanması, çevre kirliliğinin önlenmesi konusunda en son teknolojileri takip etmesi, doğal kaynak tasarrufunda yaptığı çalışmalar ve mevcut Çevre Yönetim Planı ile uygulamakta olduğu Çevre Yönetim Sistemi nedeniyle “ Teşvik Ödülü ”nü almaya hak kazandı.

BOSCH REXROTH FAALİYETLERİNİ ÇEVRE KORUMA PRENSİPLERİ ÇERÇEVESİNDE SÜRDÜRÜYOR
Kaynakların tasarruflu kullanılmasına ve çevrenin temizliğine özen gösterme ilkesiyle hareket eden Bosch Rexroth, sürdürülebilirlik vizyonu ile ekonomi, ekoloji ve topluma karşı sorumluğunun yanı sıra, faaliyetlerini gelecek nesilleri de düşünerek yürütüyor. Çevre konularında ekstra hassasiyet taşıyan Bosch Rexroth, ürünlerini güvenli, çevreye duyarlı tasarruflu olarak üretiyor.

HEDEF TÜRKİYE’NİN EN TEMİZ SANAYİ KURULUŞU ÖDÜLÜ’NÜ ALMAK
Kocaeli Sanayi Odası tarafından verilen “Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” kapsamında yer alan, “Teşvik Ödülü” nün sahibi olan Bosch Rexroth’un Kalite, İş Güvenliği ve Çevre Bölüm Müdürü Tülin Vergen “Çevre odaklı faaliyetlerimizle, önümüzdeki dönemde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen “Türkiye’nin En Temiz Sanayi Kuruluşu” ödülünü almayı hedefliyoruz” dedi.

“ŞAHABETTİN BİLGİSU ÇEVRE ÖDÜLLERİ” HAKKINDA
1995 ve 1996 yılları arasında; Yeşil Baca, Atık Su Arıtma Tesisi, Çevreci Ürün ve Çevreci Proje isimleri altında 4 dalda verilen Çevre Ödülleri, 1997 yılından itibaren tek dalda verilmeye başlandı ve ödüle; ‘Çevreci Başkan’ olarak da bilinen Kocaeli Sanayi Odası eski başkanı Şahabettin Bilgisu’nun adı verildi.

“Kocaeli Sanayi Odası Şahabettin Bilgisu Çevre Ödülleri” 1998 yılından itibaren İzmit çevresinde yer alan illeri, 1999 yılından bu yana ise Marmara Bölgesinde yer alan; Sakarya, Bilecik, Yalova ve Bursa’yı da kapsayacak şekilde genişletildi. 2003 yılından bu yana ödüller; Büyük Ölçekli Kuruluşlar ve Küçük ve Orta Büyüklükteki Kuruluşlar olarak iki kategoride veriliyor. Çevre ödülleri, Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşlarının faaliyet gösterdiği Marmara Bölgesi’nde, çevre bilincinin gelişmesine ve yaygınlaştırılmasında önemli rol oynuyor.