Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Halk GYO kârında ilk yarıyılda yüzde 42 büyüme

Halk GYO 2013 ilk yarıyılı itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını %53 oranında arttırarak 18,5 milyon TL’ye, dönem karını ise %42 artışla 9,3 milyon TL’ye yükseltti. 2013 Haziran sonu itibariyle 747 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaşan Halk GYO, toplam aktiflerinde de 2012 yılsonuna kıyasla %25 oranında büyüme gerçekleştirdi. Halk GYO tamamı 2012 yılı karından karşılanmak üzere toplam 11,1 milyon TL tutarında ve yüzde 1,7 oranında sermaye artışı gerçekleştirdi ve şirket elde ettiği karı geçtiğimiz Haziran ayında yatırımcılarına bedelsiz hisse senedi olarak dağıttı.

Bu yıl içerisinde Eskişehir Odunpazarı’ndaki arsası üzerinde geliştireceği konut ve ticari alan projesi için ruhsat sürecini tamamlayan Halk GYO inşa sürecini başlatma noktasına geldi. Levent arsası üzerinde inşa edeceği otel için Dedeman Grubu ile anlaşarak hızla çalışmalarını sürdüren firma projeyi 2014’te teslim etmeyi hedefliyor. Arsaları üzerinde karlı ve yüksek gelir getirecek projeleri hızla hayata geçirmeye başlayan Halk GYO Kocaeli Şekerpınar’daki arsasını ise banka veri merkezi olarak değerlendirilmek üzere projelendirdi. En büyük paydaşlarından biri olduğu İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Projesi’nin tasarımı için AECOM – SEYAŞ ile işbirliği yapan Halk GYO proje çizimlerinin tamamlanması ile yakın zamanda inşaa sürecini başlatmayı hedefliyor.
Halk GYO Genel Müdürü Kazım ŞİMŞEK  “Gerçekleştirdiğimiz başarılı halka arz sonrasında da karlı büyümemizi sürdürüyoruz. Portfoyümüzün amiral gemisi İstanbul Finans Merkezi’nde de çalışmalarımız hızla devam ediyor ve önemli adımlar atıyoruz. Bu proje sonlandığında gayrimenkul portföy büyüklüğümüzü 3 milyar TL’yi aşan seviyelere, yıllık kira gelirimizi 250 milyon TL seviyelerine ulaştırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.