Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Halk GYO’dan bir adım daha

Geçtiğimiz aylarda dünyanın en büyük tasarım firması olan AECOM ve Seyaş firması ile tasarım çalışmalarına başlayan Halk GYO,  PROJE YÖNETİM A.Ş. firması ile imzaladığı proje yönetim sözleşmesi ile İFM projesinde hızla ilerliyor.

Proje Yönetim şirketi Halk GYO için ihtiyaç programının oluşturulması, proje revizyonları, inşaat işleri, tasarım koordinasyonu gibi projenin tüm evrelerinde takip, danışmanlık ve yönetim hizmetleri ile kalite güvence ve kontrol yönetimi görevleri üstlenecek.

HALK GYO İSTANBUL FİNANS MERKEZİ PROJESİNİN EN BÜYÜK PAYDAŞI

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesi, merkezi Ankara’da bulunan kamu bankaları Halkbank, Vakıfbank, Ziraat Bankası ve BDDK ve SPK gibi kurumları tek bir merkezde toplayacak. Mimari tasarım çalışmaları devam eden ve yeşil alanlarla desteklenecek IFM projesi tamamlandığında 50 bin kişiye istihdam sağlayacak. Projenin 25 bin ziyaretçi kapasitesi ve 11 bin kişilik yaşayan nüfusuyla haftanın 7 günü 24 saat canlı bir merkez olması planlanıyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda yürütülen İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından biri olan Halk GYO bu proje ile gayrimenkul portföy büyüklüğünü 3 milyar TL’yi aşan seviyelere ulaştırmayı hedefliyor. Halk GYO 2013 ilk yarıyılı itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını %53 oranında arttırarak 18,5 milyon TL’ye, dönem karını ise %42 artışla 9,3 milyon TL’ye yükseltti. 2013 Haziran sonu itibariyle 747 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaşan Halk GYO, toplam aktiflerinde de 2012 yılsonuna kıyasla %25 oranında büyüme gerçekleştirdi. Firma düzenli kira geliri elde ettikleri 22 binaya ek olarak portföyü önemli lokasyonlarda yüksek gelir getirmesi beklenen ofis, otel ve konut projeleri ile büyütmeye devam ediyor.