Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

“İnşaat sektörü 2013 yılında % 8’lik büyüme hedefliyor”

[kutusag=3937]2012 yılında inşaat sektörü beklenenden daha az büyüdü. Genel olarak beklentinin yüksek olması bu durumun en önemli faktörleri arasındaydı. Bu doğrultuda yeniden revize edilen 2013 büyüme hedefleri çok daha doğru bir şekilde oluşturuldu.

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJELERİ İNŞAAT SEKTÖRÜNÜ GELİŞTİRECEK
İnşaat sektörünün 2012 yılındaki hedeflerini tutturmasından dolayı 2013 yılındaki hedefler revize edildi ve hedefleri tutturabilmek adına yeni çalışmalar başlatıldı. Özellikle kredilerde beklenen düşüşler ve yeni kentsel dönüşüm projeleri sayesinde inşaat sektörünün 2013 yılında %6 ila %8 arası büyüyeceği tahmin ediliyor. Hükümetin özellikle sağlık sektöründe büyük yatırımları olacak. Güney Doğu ve Doğu Anadolu’da büyük yatırımlar yapıyor. Birçok yeni proje doğuyor. 2013 yılındaki tüm bu gelişmeler inşaat sektörünün ve tüm yan sektörlerin gelişmesini sağlayacak. 

“2013 YILINI 36 MİLYON TL İLE KAPAMAYI HEDEFLİYORUZ”
2013 yılında %30 büyüme hedefleyen Geberit Türkiye Genel Müdürü Cengiz Kazazoğlu şu açıklamaları yapıyor; “2011 yılınca başlattığımız büyüme projesi kapsamında 5 yıl boyunca her yıl %30 büyüme hedefi koyduk. 2012 yılında bu rakamı tutturduk. 2013 yılında da hedefimizi 2012 cirosunun%30 üzerine çıkarmak ve 36 milyon TL hedefimizi yakalamak. Bu hedefimizi kredilerin düşüşleri ve yeni kentsel dönüşüm projeleri yardımıyla yakalayacağımızı düşünüyoruz. Bunları yanında ürün gamımıza eklenen farklı ve yenilikçi ürünlerle bazı sanayi binalarında aktif hale geleceğiz. Denizcilik sektöründeki ürün gruplarımızı da arttırdık, burada da müşterilerimize hem teknik hem de ürün desteği sağlayarak kaliteli hizmet sunmaya devam edeceğiz. “

“İNOVATİF ÜRÜNLER TESİSAT SEKTÖRÜNÜ DE GELİŞTİRİYOR”
Tüm sektörlerde hızla gelişen inovatif ürünler tesisat sektöründe de etkisini gösteriyor. Son tüketiciler internetin de etkisiyle ürünler konusunda gün geçtikçe bilinçleniyor. Geberit Türkiye Müdürü Cengiz Kazazoğlu; “Tüketicilerin bilinçlenmesi inşaat sektörünü geliştirecektir. Firmalar pazarda geri kalmamak için kaliteli ve fonksiyonel ürünler üretip son teknolojiyi kullanmak durumundalar. Geberit markası tüm dünyada ıslak hacimlerin duvar arkasında kalan ürünlerini üreten bir marka. Son yıllarda Geberit’in yaptığı büyük ataklar ve teknolojik gelişmeler sayesinde bazı ürünlerimizle duvarın önüne geçmeye başladık. Bu tür ürünlerimiz oldukça yeni ancak piyasadan ve kullanıcıdan çok olumlu dönüşler aldık. Seramik rezervuarlara alternatif olarak üretilen Monolith WC ve lavabo modülleri, tasarımıyla ön plana çıkan Sigma80 kumanda kapağı en iddialı ürünlerimizden bir kaçı. Duvarın arkasında özellikle teknik özelliklerimizle ön plandayken duvarın önünde ise tasarım ve fonksiyonelliği birlikte sunuyoruz.” şeklinde konuştu.