Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Konforlu su izolasyonu

Suyun yapılara verdiği hasar, özellikle sonbahar ve kış aylarında daha hızlanıyor. Yapıya yer altı suları, ıslak hacimlerden ya da yağmur veya kar suyundan sızan su, donarak veya kimyasal tepkimelere girerek yapının özelliğini yitirmesine yol açıyor. Yapının özelliğini yitirmesi ise dayanım gücüne ve ömrüne ciddi ve olumsuz etkilerde bulunuyor. Focus Membran, yapıların dayanıklılığını azaltarak ömrünü kısaltan su tehdidini ortadan kaldırıyor; yapıların daha sağlıklı, güvenli ve konforlu olmasını sağlıyor. Binaların su yalıtımında suya karşı üstün koruma sağlayan Focus Membran, çatı, temel, bodrum, bahçe ve teraslarda da su sızıntısı riskini de ortadan kaldırıyor.

Yapıların temel, perde, bodrum, bahçe, teras ve çatılarında olduğu kadar köprü ve viyadük gibi farklı yüklere maruz kalan ortamlar için de uygun bir su izolasyon malzemesi olan Focus Membran, bitüm esaslı bu yalıtım malzemesi olup, içerisinde yapısını güçlendirici çok farklı polimerler ile polyester ya da cam tülü taşıyıcılar içermektedir. Bu polimerler ve taşıyıcılar malzemeye çok farklı dayanımlar katmakla beraber ürünün kolay uygulanmasında ve mükemmel bir su izolasyon sağlamasında rol oynamaktadır. Çeşitli ülkelere ihraç edilen Focus Membran’ın tüm ürünleri, AB normlarına uygunluk anlamına gelen CE standartlarına sahiptir.

İnşaat ve yalıtım sektörünün lideri Eryap tarafından üretilen, Focus Membran, İstwest, LÖSEV Ankara, Bayrampaşa Forum AVM, Selçuk Üniversitesi, İstanbul Başakşehir Pazaryeri Toplu Konutları ve Ankara’da yapımı devam eden Savunma Sanayii Müsteşarlığı Yeni Hizmet Binası gibi özel ve kamusal birçok yapıda kullanılmıştır.