Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Küçük ölçekli işletmeler için profesyonel güvenlik

Micro 2000 IP ve Flexidome micro 2000 IP kameralarını piyasaya sürerek Bosch bir kez daha başarılı video gözetim ürün gamını genişletti. Geniş bir uygulama alanında kullanılabilecek iyi bir ürüne, ekonomik bir fiyatla sahip olmak isteyen kullanıcılar için Bosch’un micro 2000 IP ve Flexidome micro 2000 IP kameraları ideal bir çözüm. Daha az parazitli, daha ayrıntılı görüntüler sağladıkları için özellikle sabit aydınlatmaya sahip kapalı alanlar için tasarlanan bu kameralar, son teknoloji harikası görünüşleriyle benzerlerinden farklılık gösteriyor. Kameralar kutu ve dome olmak üzere iki farklı tasarım seçeneği ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Olağanüstü tasarımlarının yanı sıra, bu kameralar aynı zamanda son teknoloji ürünü sensörlere ve görüntü işleme teknolojisine sahip. Kameralar küçük ölçekli işletmelerin video gözetim ihtiyaçları düşünülerek optimize edildi. Bosch Güvenlik Sistemleri Ürün Yönetimi Müdürü Ian Crosby, “micro 2000 IP ve Flexidome micro 2000 IP kameraları, komple ağ video gözetim sistemleri için, geniş bir uygulama dizisine yönelik kaliteli görüntüler sunmaktadır” diyor ve ekliyor: “Bu kameralar, kullanıcıların hem uygulamalarına hem de bütçelerine uyacak en yüksek detay seviyesi sağlamaktadır. Bu onları, konut ya da perakende mağazalar gibi küçük ve orta ölçekli tesisler için ideal bir çözüm haline getirmektedir.”
Eksiksiz bir ağ video gözetim sistemi olarak tasarlanan her iki kamera da kaydedilmiş görüntülerin uzaktan depolanması için bir Dropbox uygulaması içerirken, sabit görüntülerde iDNR (Akıllı Dinamik Gürültü Azaltma) özelliği sayesinde, hafıza, bant genişliği ve maliyet gereksinimlerinden tasarruf edilmesini ve depolama ihtiyacının yüzde 50’ye varan oranlarda azaltılmasını sağlıyor. Ayrıca, Bosch’un Video Client PC yazılımı ve canlı izleme uygulaması sayesinde, güvenlik kamera görüntüleri internet erişimi olan herhangi bir yerdeki bir bilgisayar veya mobil cihaz üzerinden izlenebiliyor ya da kaydedilebiliyor.

Bosch kalitesi ve üç yıllık değişim garantisi ile piyasaya sunulan kameraların kurulumu, montajı ve kullanımı da oldukça kolay. En az düzeyde servis gerekliliği ile sezgisel menü destekli arayüzler, gerekli maliyetleri ve zamanı asgari düzeyde tutuyor.
Advantage Line ürün ailesinin bir parçası olan micro 2000 IP kameraları ve Flexidome micro 2000 IP kameraları ayrıca, ONVIF ve farklı markalara ait yazılım ve veri depolama çözümleri ile de uyumlu. Kameralar farklı markalara ait yönetim ve kayıt yazılımları, video analiz, monitör duvar sistemleri ve bulut izlemenin kolay entegrasyonu için online araçlara anında erişmesini sağlayan Integration Partner Program tarafından destekleniyor.