Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

The Abraaj Group projeye ortak oldu

Türkiye’de öğrenci konaklama konusundaki öncü kurumsal işletmecilerden birisi olan Republika Academic Aparts 2011 yılında BLG Capital tarafından kurulmuştur. Republika, stil, dizayn, sosyal tesis, yönetim, satış ve pazarlama alanlarında yüksek standartları hedefleyen, öğrenciler ve genç profesyoneller için tasarlanmış yeni bir yaşam konseptidir. Republika, mevcut toplam 1.274 yatak kapasitesiyle, yüksek standartlarda tasarlanmış ve inşa edilmiş olup, amaca uygun daire ve stüdyolardan oluşmaktadır.

Ortaköy ve Büyükçekmece gibi şehir içerisinde stratejik lokasyonlara kurulan Republika, yeni yatırımını Florya’ da tamamlamaktadır.   Republika en üst standartlarda tasarlanmış, öğrenciler ve genç profesyoneller için ideal bir yaşam deneyimi sunan kafe, restoran, havuz, spor salonu, çalışma ve oyun odaları gibi sosyal alanlardan oluşmaktadır.

BLG Capital’ın The Abraaj Group ile ortaklığı, yatırımcıları için portföy değerini arttırmak ve yönetim platformunu geliştirmek amacıyla, deneyimli ortaklar ile stratejik  işbirlikleri yapma hedefi doğrultusunda olup, BLG Capital ileriye dönük olarak Türkiye’nin büyümekte olan genç nüfusu ve artmakta olan hanehalkı gelirinden dolayı yüksek öğretime olan yoğun talep ve kurumsal kalitede öğrenci konaklama olanaklarındaki eksiklik doğrultusunda bu alanda yatırımlarına devam etmeyi hedeflemektedir.

BLG Capital Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Serdar Bilgili, Republika Academic Aparts ortaklığı için;

“Özel sermaye konusunda en prestijli küresel yatırımcılardan birisi olan The Abraaj Group ile olan ortaklığımızdan büyük bir heyecan duymaktayız. Öğrenci konaklama sektöründe ek yatırımlar ile portföyümüzü daha da genişletmek istemekteyiz. Bu stratejik ortaklığın Türkiye’nin hızlı büyüyen öğrenci konaklama sektöründe faaliyet göstermekte olan Republika markasını daha da güçlendirmek açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz.” dedi.

The Abraaj Group Orta Asya ve Türkiye Sorumlusu Selcuk Yorgancıoğlu ise bu işbirliği için; “Abraaj’ın Türkiye’deki güçlü yerel bağlantıları ve Türkiye’deki varlığı, Republika’ya ortak olmamıza fırsat sağladığından dolayı büyük bir memnuniyet duymaktayız. Büyümekte olan pazarlardaki güvenilir ve değer gören yatırımcı kimliğimiz, prestijli kurumsal bir aktör ile müşterek karlı bir ortaklığa girmemizi sağlamıştır. ’’ dedi.