Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

1875’Te inşa edilen ağa lojmanları

Akaretler Sıraevler, 1875 yılında Dolmabahçe Sarayı’nın önde gelen ağalarının lojmanı olmak üzere Sultan Abdüllaziz tarafından Sarkis Balyan’a yaptırılmıştır. Akaretler Sıraevler 55 bin m² kapalı ve 5 bin m² açık olmak üzere 60 bin m²’lik toplam kullanım alanına sahiptir. Proje kapsamında ofisler, lüks rezidanslar, mağazalar, galeriler, otopark ve W İstanbul bulunmaktadır. Akaretler Sıraevler; Dünya’ nın en büyük gayrimenkul organizasyonlarından olan Urban Landbu Institute’un (ULI) Awards for Excellence yarışmasını kazanan beş seçkin yapının arasında yer almaktadır.
 
Akaretler’in orijinal kurgusu korunarak çağdaş bir anlayışla yenilenen ofisleri, prestij algısı arayan firmalara plaza alternatifi sunan tarz sahibi mimarisi ile İstanbul dokusuna renk katıyor. Boğazın kıyısında, şehrin merkezinde ve İstanbul’un en ünlü moda ve iş merkezi olan Nişantaşı’na yakınlığı sayesinde geniş bir müşteri ve çalışan kitlesine hitap ediyor. 400 araç kapasiteli otoparkı, projeye dahil olan W İstanbul’daki toplantı salonları ve konaklama imkanlarından indirimli yararlanma olanakları sunuyor. Akaretler Sıraevler’in restoran ve kafelerinde, ofis çalışanları da öğle yemeklerini ve çalışma molalarını keyifli bir şekilde geçirme fırsatı yakalıyorlar.