Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Çukurcuma’da asırlık bir bina butik otel oldu

Avukat  Suat Ballı’nın Beyoğlu’na ve tarihi binalara olan ilgisi ve sevgisi kısa bir süre önce Çukurcuma’da kaliteli, konforlu ve kişiye özel hizmet vermeye odaklanmış bir butik otele dönüştü. “Corinne Hotel”, adını Cumhuriyet döneminde Çukurcuma’da yaşamış ve milli mücadeleye destek olmuş hatta İngilizler yüzünden İtalya’ya geri dönmek zorunda kalmış ünlü ve saygın bir opera sanatçısı Madam Corinne’den alıyor. “Corinne Hotel”in bire bir aslına uygun restore edilen binası bugün 100 yaşında.

ASLINA VE 100 YIL ÖNCEKİ AMACINA UYGUN RESTORE EDİLDİ
1911 yılında, ulusal mimarlık akımının öncülerinden Mimar Kemalettin tarafından yüksek gelir ve prestij sağlamak amacıyla 3’üncü Vakıf Han olarak yapımına başlanan bina, 1913’de tamamlanıyor. Bu süreçten tam yüz yıl sonra, 2011 yılında butik hotel olarak tasarlanan binanın tamamlanma yılı ise ilginç bir tesadüfle 2013. 100 önceki aslına ve amacına uygun olarak restore edilen “Corinne Hotel”de her biri farklı özelliklerde 39 oda bulunuyor. İstanbul genelinde sadece 6 otelin sahip olduğu gerçek butik otel sertifikasına sahip olan Corinne’nin kafe ve restoran hizmeti de bulunuyor.