Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Daikin Global Traınee projesinin sonuçları belli oldu

Isıtma ve soğutma sektörünün önde gelen kuruluşu Daikin Türkiye, üniversiteden yeni mezun yönetici adaylarını iş hayatına kazandırmaya devam ediyor. Uluslararası arenada sahip olduğu gücü Türkiye’nin geleceğini temsil eden gençler için benzersiz bir kariyer fırsatına dönüştüren Daikin, Global Traniee projesinin bu yıl ikincisini gerçekleştirdi. Büyük ilgi gören Daikin Global Traniee, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da 4 gence Daikin dünyasının kapılarını açtı. Yapılan değerlendirmenin ardından projenin bu yılki kazananları Boğaziçi Üniversitesi’nden Funda İdil Tezcan ile Ömer Adışen, Sabancı Üniversitesi’nden Gökçen Sümer ve Galatasaray Üniversitesi’nden Miray Ece Emen oldu.

Daikin Global Traniee projesinin bu yılki seçmelerinin ardından 1 Ekim’de Daikin bünyesinde çalışmaya başlayacak olan yönetici adaylarından Funda İdil Tezcan ve Ömer Adışen, bir yıl boyunca Avrupa’da hem eğitim hem de iş olanağına sahip olacak. Gittikleri ülkede 3’er aylık rotasyonlarla farklı lokasyon ve departmanları tanıyacak olan gençler, kendilerine yardımcı olacak koçların ve İK yönlendirmesiyle, pek çok eğitim alırken, birçok projede de görev alacak. Aynı program dahilinde, Daikin Türkiye bünyesine katılacak olan yönetici adayları Gökçen Sümer ve Miray Ece Emen de, bir yıllık süreçte 3’er aylık rotasyonlarla farklı departmanları tanıma şansı bulacak ve sonrasında profesyonel iş hayatına geçiş yapmış olacaklar.

DAHA İLK YILLARINDA TEKLİF ALDILAR
Mayıs ayında başlayan Global Traniee süreci dün gerçekleşen törenle sonuçlanırken, Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da onlarca gencimiz arasından seçim yapmakta oldukça zorlandık” dedi. Seçilen gençleri kutlayan Önder, şunları söyledi: “Hepsi birbirinden başarılı, pırıl pırıl gençlerimiz arasından 4 kişiyi daha Daikin bünyesine kazandırmaktan büyük bir onur duyuyoruz. Geçen yıl ilkini düzenlediğimiz Global Traniee projesi ile aramıza katılan 4 gencimiz, daha ilk yıllarında bizi gururlandırarak, doğru bir projeyi hayata geçirdiğimizi bize gösterdiler. Geçen yıl gerçekleşen Global Traniee sonucunda Daikin Europe’un merkezi Belçika’da eğitim ve çalışma fırsatı yakalayan gençlerimizden Sabancı Üniversitesi mezunu Gülnur Durak, Daikin Belçika Satın Alma Departmanı’ndan, Bilkent Üniversitesi mezunu Mert Gönlüşen de Daikin Avusturya’da Satış Planlama Departmanı’ndan iş teklifi aldı ve önümüzdeki yıl bu ülkelerde çalışıyor olacaklar. Geçen yıldan bu yana Daikin Türkiye bünyesinde çalışan Roza Sarı ve Muhammet Mehti Taşyüz ise farklı departmanlarda edindikleri iş tecrübesi ile şirketimize sağladıkları fayda kadar, kendi kariyerleri açısından da önemli gelişmeler sağladılar. Bu yıl aramıza katılan gençlerimizin de geleceğin yöneticileri olarak çok önemli başarılara imza atacaklarına gönülden inanıyor ve başarılar diliyorum.”
 
Daikin Türkiye İK Müdürü Kerem Ozan da, bu proje ile geleceğin yöneticilerini, kariyerlerinin ilk basamaklarını çıkarken Daikin’in global vizyonu ile tanıştırmayı hedeflediklerini belirtirken, “Stratejik hedeflerimize ulaşmadaki başarımızın, çalışanlarımızın yetkinliklerine, kendilerini geliştirme ve katma değer yaratma isteklerine bağlı olduğu bilinciyle, insan kaynaklarımıza yönelik çalışmalarımıza önümüzdeki süreçte de devam edeceğiz” dedi.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILDI?
Mayıs ayından itibaren gençler, başvuru formları üzerinden Daikin Global Traniee’ye katılmaya başladı. Globalcv İK uzmanlarının haziran ayında gerçekleştirdiği ön görüşmeler sonucunda, 14 yeni üniversite mezunu aday belirlendi. Daikin Avrupa, Daikin Türkiye ve iş dünyasının önde gelen yöneticilerinin yer aldığı jüri, bu adaylar ile tek tek mülakat gerçekleştirdi. Bu mülakatta, yönetici adayları eğitim geçmişi, İngilizce düzeyi, kendini ifade etme yeteneği, liderlik ve girişimcilik özelliği, geleceğe yönelik hedefleri ve bunu sergileme kabiliyeti ile sivil toplum kuruluşlarında görev alma becerisi ve hobileri ile kendilerini tanıtma fırsatı buldu.  Jürinin değerlendirmesinin ardından Daikin Global Traniee projesinin bu yıl ki kazananları belirlendi.