Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Filament bantlar dünyası

Tesa  filament (lifli) bantlar,  cam lifler veya polyester liflerle takviye edilmiş çift yönlü gerdirilmiş polipropilen (BOPP) veya polyester (PET) taşıyıcısı ile birçok farkedilebilir özellik sergiler.

En belirgin karakteristik özellikleri :
• Yüksek Çekme Kuvveti
• Düşük Uzama
• Kopma Dayanımı

Bu özellikler güvenli taşıma ve demetleme uygulamaları için çok önemlidir.

GÜVENLİ TAŞIMA
Nakliye esnasında ağır kolilerin ve parçaların güvenlik altına alınması birçok endüstride gereklidir.  tesa lifli bantları, ürünlerin teslim noktasına kadar hasar görmeden ulaşmasını sağlamak için ideal bir çözümdür. (Paletleme, ağır kolilerin kapatılması)
DEMETLEME
Ürünlerin sevk edilmeden  önce demetlenmesi sıklıkla gerekebilir. Tesa lifli bantlar bu konuda birçok avantaj sunar. Az miktarda bant uygulamak yeterli olacağından paketleme malzemesinden tasarruf sağlar. Ayrıca bant, birçok yüzeyde çok iyi yapışma gösterir.

SABİTLEME
Parçaların kalıcı veya geçici olarak sabitlenmesi  değişik endüstrilerde oldukça yaygındır.  Tesa lifli bantlar her zaman güvenilir seçimdir. Birçok yüzeye kuvvetle yapışma sunar.

(Metal endüstrisinde -bobin ucu kapama, mobilya endüstrisinde- dolap arkalık bandı)