Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Halk GYO Şekerpınar arsasında bankacılık üssü yükselecek

2012 yılı Eylül ayında portföye dahil edilen Kocaeli Şekerpınar’daki 15.652 metrekare büyüklüğe sahip arsa üzerinde inşa edilecek olan banka operasyon merkezi, teknolojik olarak bir bankanın tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek kullanım alanlarına ve altyapıya sahip olacak. Merkez; depo, çağrı merkezi, veri merkezi ve eğitim birimlerinin yanı sıra misafirhane, ve sosyal alanların da bulunacağı bir kompleks olarak inşa edilecek olup, projenin anahtar teslim olarak kiralanması planlanıyor. Son yıllarda finans kuruluşlarının operasyon merkezlerini şehir dışına taşıyor olması Halk GYO’yu, Şekerpınar’daki arsasını bu yönde değerlendirmeye yönlendirdi.

Arsaları üzerinde karlı ve yüksek gelir getirecek projeleri hızla hayata geçirmeye devam eden Halk GYO, 2013 ilk yarıyılı itibariyle geçen yılın aynı dönemine göre satışlarını %53 oranında arttırarak 18,5 milyon TL’ye, dönem karını ise %42 artışla 9,3 milyon TL’ye yükseltti. 2013 Haziran sonu itibariyle 747 milyon TL özkaynak büyüklüğüne ulaşan Halk GYO, toplam aktiflerinde de 2012 yılsonuna kıyasla %25 oranında büyüme gerçekleştirdi.