Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

HMF’den yüksek hızlı ve çevreci asansörler

Asansör sektöründe HMF Hyundai’nin konumu ve sunduğu çözümler ile ilgili neler söylersiniz?
[kutusol=3952]Asansör sektörü, Türkiye’de 1950’lerden sonra hareket kazanmış ve özellikle 1990’lardan sonra artan talebe paralel olarak büyümeye devam etmiştir. Son yıllarda kentsel dönüşümün de etkisi ile inşaat sektöründe yaşanan hareketlilik asansör ve yürüyen merdiven sektörüne ivme kazandırmıştır. HMF Hyundai Asansör ise kısa zamanda aldığı büyük projelerle bu pastadan payını almıştır. Yatay ve dikey taşıma çözümleri sunan HMF Hyundai Asansör, yüksek hızlı Asansör, yürüyen merdiven, yürüyen bant ve ileriki dönemlerde metro istasyon kapıları olarak adlandırılan PSD ile müşterilerine çeşitli ürün gamlarında montaj, bakım ve servis hizmetleri sağlamaktadır.

HMF Hyundai’nin yer aldığı projelerden bahseder misiniz?

Dünyada bir çok metro ve tren istasyonlarının yanı sıra çeşitli havalimanları, iş merkezleri, gökdelenler gibi büyük ve kaliteli projelere imza atan Hyundai Asansör, Türkiye’de de Avrupa’nın en büyük adalet sarayı Avrupa Adalet Sarayı, mimari ödüllü Varyap Meridian ve Sarphan Finans Park, Avrupa’nın 5.en yüksek ikiz kuleleri Folkart Towers, Türkiye’nin en modern spor kompleksi Ülker Arena, Çağlayan’ın en yüksek ofis binası Nurol Tower, Avrupa’nın en büyük ve Türkiye’nin ilk otomobil alış-veriş merkezi Autopia ve Batışehir gibi sınıfında çok özel daha bir çok projeyle iş ortaklığı yapmıştır,yapmaktadır.

HMF Hyundai ürünlerinin hangi açılardan enerji tasarrufuna katkı sağlıyor?
Hyundai Asansör, geniş ürün özelliklerinin yanı sıra, özellikle yüksek katlı binalarda uyguladığı “ultra yüksek hızlı asansörleri” ile hızlı ve konforlu bir hareketin de başlangıcıdır. Ağırlıklı olarak uyguladığımız yüksek katlı binalara yüksek hızlı asansörlerin genel özellikleri, enerji tasarrufu sağlamaları ve bu tarz yapılarda oluşması muhtemel trafik yoğunluğunu azaltmaya yönelik kullanılan ek sistemleridir. Sektöre sunduğumuz asansörlerde, enerji tasarrufu sağlayan lowatt enerji dönüşüm sistemi ile müşterilerimizin ekonomik ve çevreye duyarlı ürünler kullanmasını sağlıyoruz. Varış noktası seçme sistemi ile asansör kabinine girmeden gidilecek kat seçimi yapılarak, bu katlara gidecek en uygun asansörün kalkış katına gelmesiyle bekleme süresini en aza indirip zaman tasarrufu sağlayıp, trafik yoğunluğunu azaltıp, enerji verimliliğini maksimuma çıkartıyoruz. Ultra yüksek hızlı asansörler, kalıcı mıknatıslı senkron motorlu, yüksek verimli dişlisiz tahrik sisteminin; yüksek hassasiyetli kumanda inverterli kullanım sisteminin ve başka patentli yüksek hız fonksiyonlarının kullanıldığı gelecek kuşak asansörlerdir.

HMF Hyundai asansörlerin rakip ürünlere göre farklılaşan özellikleri ve ayrıcalıkları neler?
HMF Hyundai Asansör olarak özellikle yüksek hızlı asansörlerde fark yaratıyoruz. 25kat üstü asansörler hem teknolojik olarak hem de fiyat olarak müşterilerimiz tarafından tercih edilmektedir. HMF Hyundai Asansör olarak, asansör, yürüyen merdiven ve yürüyen bant gibi ürün grubumuza ilave olarak, Metro Platform Kapı Sistemleri olarak bilinen yeni bir ürünü ürün yelpazemize ekleyeceğiz. Bu ürün grubu ile de bir adım önde olacağız. Bu ürün, metro ve hafif raylı sistemlere uygulanabiliyor. PSD, platform alanını ray tünelinden sabit bir duvar (bölme) ve kayar kapılarla ayıran bir güvenlik aracıdır. Metro daha önce belirlenen yerde durduğunda sinyal sistemi bölme kapılarının aracın kapılarıyla aynı anda açılmasını sağlamaktadır. Bu ürün kullanıcılara, çeşitli sinyal sistemlerinin ve en modern teknolojinin uygulanması vasıtasıyla yalnızca yolcuların güvenliğini sağlamakla kalmayıp ayrıca platformu sesten, kirden korumakta, ısıtma ve soğutma  verimliliğini sağlamak suretiyle de konforlu bir seyahat sağlamaktadır.

Asansör sektörü geleceği ile ilgili düşüncelerinizi alabilir miyiz?
Asansör sektörünün doğrudan kentleşme ve buna bağlı olarak gelişim gösteren inşaat sektörü ile birlikte düşünülmesi gerekmektedir. Önümüzdeki dönemlerde, Türkiye’deki kentleşme sürecinin devam edeceği dikkate alındığında İstanbul ve büyükşehirlerin yapılanmasının değiştiği ve yenilendiği görülüyor. Bu durumda inşaat sektörüne paralel olarak, asansör sektöründe de bir büyüme olacağı kaçınılmazdır. Amacımız modern binalar ve yapılarda hızlı, konforlu ve sorunsuz bir ulaşım sağlamaktır. Bunu sağlamak için de sürdürülebilir bir büyüme ve sağlam bir altyapıya ihtiyacımız olduğu bilincindeyiz ve bunu inşa etmeye başladık.