Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Kale mantolama sistemleri ile ısı yalıtımlı binalar garanti altında

Yapı sektöründe 40. yılını kutlayan Kalekim, yenilikçi ürünleriyle tüketicilere ve sektör profesyonellerine çözümler sunmaya devam ediyor. Kale Mantolama Sistemleri, “EPS” ve “Taşyünü” ile Türkiye’de ilk kez 10 yıl ürün, 2 yıl uygulama garantisi sunarak binaları koruyor.

Kalekim, “Uygulama süresine ilave olarak 2 yıl kullanım” sürecini kapsayan sigorta ile ayrıca uygulama sonrası hatalı çizim, malzeme, montaj ve işçilik nedeniyle meydana gelebilecek hasarlara da güvence sunuyor.

KALE MANTOLAMA SİSTEMLERİ
Kale Isı Yalıtım Sistemleri markası altında, Kale Isı Yalıtım Levhaları (Taşyünü, EPS), Kalekim tarafından üretilen Kale Mantotech, Kale Foamtech Isı Yalıtım Levhası Yapıştırma Harcı, Kale Mantoplast, Kale Foamplast Isı Yalıtım Levhası Sıva Harcı, Kale Mantomix Yapıştırma ve Sıva Harcı, Kale Mantostone Taşyünü Yapıştırma ve Sıva Harcı ile Kale Donatı Filesi, Kale Dübel ve Kale Fileli PVC Köşe Profili paket sistem bileşenleri olarak pazara sunuluyor. Paket sistemde, son kat kaplamalarda, dış cephelerin modasını belirleyen Kale markalı Dış Cephe Sıva ve Boyaları sistem bileşeni olarak yer alıyor.

ISI YALITIM SİSTEMİNDE BAŞARIYI KALİTE KRİTERLERİ GETİRİYOR
Isı yalıtımında sistemin bütün olarak performansına önem veren Kalekim, sistemi oluşturan bileşenlerin de CE belgeli ve Yapı Malzemeleri Yönetmeliği’ne uygun olmasına özen gösteriyor. Çünkü her bir sistem bileşeninin kalite kriterlerini sağlaması, yönetmeliklere uygun olması halinde bütün ısı yalıtım sisteminin performansında başarı sağlanıyor. Isı Yalıtım Sistemlerinde kullanılan Kale markalı dış cephe boyaları ve dekoratif hazır sıvalar, silikonlu yapısıyla da sisteme su girişine izin vermiyor. Ayrıca Isı Yalıtım Sistemleri için önerilen tüm son kat kaplamaları su bazlı olduğundan sistemin nefes alması ve rutubete karşı tam koruma sağlanıyor.

UYUM KALİTE VE GÜVEN BİR ARADA
Başarılı bir ısı yalıtım uygulaması için, uygulamanın paket sistem halinde yapılması gerektiğinden; Kale Isı Yalıtım Sistemi’nde, Isı Yalıtım Levhaları ile birlikte sunulan tüm ürünler Kale markasının kalite ve güvencesini taşıdığı gibi Kalekim’in sektördeki 40 yıllık tecrübesini yansıtıyor. Kale Isı Yalıtım Sistemi bileşenleri; uyum, kalite ve güveni bir arada sunarak sistemin başarısını garanti altına alıyor.

KALEKİM’DEN, TANIDIK USTA ÖNERİSİ
Uygulamayı yapan ekibin ehliyetli ve işinin ustası olmasıyla da doğrudan ilgili olduğunu savunan Kalekim, Usta Uyum ve Geliştirme Kursu’nu başarıyla tamamlayarak Dış Cephe Mantolama Sistemleri konusunda Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı sertifikasını almış uzman ustaların tercih edilmesini veya Kalekim’in “Tanıdık Usta Öneri Sistemi”nden uzman usta talebinde bulunulmasını tavsiye ediyor.