Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Makel’in Almanya çıkarması

Almanya’nın sektördeki en önemli fuarları arasında yer alan ve elektrik tesisatı yapan mimar ve mühendislik firmalarının büyük önem verdiği Elektroteknik Fuarı’na katılan Makel, sektörün  diğer önemli firmaları ile Almanya’da boy gösterdi. Geçtiğimiz yıl Almanya’daki yapılanmasını tamamlayan Makel GmbH Nordrhein-Westfalen  eyaletinde yer alan Lüdenscheid kentindeki yapılanması   ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Kendi sektöründe Elektroteknik 2013 Fuarı’ndaki tek Türk şirketi olan Makel, anahtar ve priz serisinde yer alan Lumia ve Cellia, Karea ve Defne ürünleri ile stant ziyaretçilerine ürünler, üretim teknolojisi ve Makel Türkiye hakkında geniş bilgi verdi. Elektrik malzemeleri sektörünün önemli birçok firmasının yanı sıra Almanya’nın birçok kentinden gelen elektrkçi, mimar ve mühendislik firmalarının temsilcileri katıldığı Elektroteknik 2013 Fuar’ına ilgi her yönden yüksekti. Gün boyu süren ziyaretlerde Makel standını da sık sık ziyaret eden elektrik firmaları ve elektrik teknisyenleri, Makel anahtar ve priz serisi ürünlerini yakından incelediler. Özellikle lüks seride yer alan Lumia ve Cellia ürünlerine büyük ilgi gösteren Alman firmaları Türkiye’de üretilen anahtar ve prizlere  tam not verdiler. Satışlarının önemli bir kısmını internet üzerinden gerçekleştiren Makel, www.makel-deutschland.de sitesinin stand alanı üzerinde ayrıca tanıtımını yaptı. İnternet sitesinin online shop bölümünden alışveriş yapmak ve anında kayıt olmak isteyen elektrikçilere çeşitli sürpriz hediyelerin dağıtıldığı Makel standı, gün boyu ziyaretçi akınına uğradı. Fuarda konuşan Makel Almanya GmbH Müdürü Christian Toop, Makel ürünlerinin fuarda elektrikçiler ve elektrik tesisatı yapan firmalar tarafından çok beğenildiğini söyledi. Makel’in Almanya pazarında kısa süre içerisinde birçok firma tarafından talep edilen bir ürün haline geleceğini belirten Toop, özellikle Lumia ve Celiia lüks serilerinin gelen ziyaretçiler tarafından çok beğenildiğini söyledi.