Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi aydınlatması

Günümüzde büyük ölçekli alışveriş merkezleri dünyadaki birçok şehrin önemli bir unsuru haline geldi. Doğudan batıya dünya genelindeki alışveriş merkezleri, alışveriş yapmak ve dinlenmek isteyen insanlar için önemli bir perakende ve eğlence merkezi… Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi, sadece ölçek olarak değil, aynı zamanda ziyaretçilerine sunduğu büyük çeşitlilikle kendisini diğerlerinden ayırt eden bir alışveriş merkezi…

Prime Development’ın Türkiye’de gerçekleştirdiği ilk proje olan Prime Mall İskenderun, 25 Ağustos 2010 tarihinde hizmete girdi. Dört kattan oluşan alışveriş merkezinde tekstil, elektronik, süpermarket, foodcourt, cafe ve bistroların yanı sıra 8 salondan oluşan sinema, bowling ve çocuk oyun alanı bulunuyor. Ziyaretçiler Prime Mall İskenderun’un tüm bu ilgi çekici alışveriş fırsatlarına göz atarken, konforlu ve eğlenceli ortamın da tadını çıkarıyor.

Bir ticaret, eğlence ve hizmet merkezi olması nedeniyle, Prime Mall Alışveriş Merkezi için, genel mimari tasarımı ile tamamen bütünleşebilecek ve müşterilere her zaman çekici ve cazip gelen, kendine özgü bir iç mekan yaratabilecek bir aydınlatma planı oluşturuldu. Projede aydınlatma kontrolünü ve ortam ayarını sağlamak için göz alıcı ve etkili sonuçlar sağlayan Helvar Digidim Lighting Router, Helvar Imagine Lighting Router, Helvar Röle Modülü, Helvar Input Modülü ve Helvar Touch Panel kullanıldı.

Projenin mimarisinde işlevsellik, tasarım ve konfor ön planda tutuldu. Kentin yerel mimarisi ve doğal güzellikleriyle ustalıkla bütünleşen, yenilikçi ve geri dönüşümlü malzemeler bir arada kullanarak, modern ve dinamik bir tasarım uygulandı. İç mekan aydınlatma öğeleri konusunda profesyonel danışmanlar tarafından özenle belirlenen Prime Mall alışveriş merkezinde, gece gündüz farkı kolayca hissedilebiliyor. Tamamı özel camla kaplı kubbeler, gün ışığından maksimum fayda sağlıyor. Yapıdaki tüm katlar; yaşayan yeşil alanlar, özel su ve ışık oyunlarıyla zenginleştirilmiş havuz ve dinlenme bölümleriyle gerçek sokak görüntüsü ve duygusu yaratacak şekilde yeniden tanımlandı. Prime Mall, ziyaretçilerine sıra dışı bir alışveriş keyfi yaşatmak için Helvar tarafından özenle tasarlandı. Ziyaretçiler huzurlu ve samimi bir atmosferde alışveriş yaparken, konforun ve rahatlığın tadını çıkarabiliyor.

PROJE KÜNYESİ
Proje yeri:   İskenderun, Türkiye
Toplam inşaat alanı:   86.000 m²
Yapım tarihi:   2010
Elektrik taahhüt firması:   Orge Elektrik
Aydınlatma kontrol sistemi:   Helvar / Elekon  Enerji Sistemleri
Uygulanan ürünler:   Digidim Lighting
     Router, Imagine Lighting Router,
     Helvar Röle Modülü, Helvar Input
     Modülü, Touch Panel.