Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

STFA’nın üstlendiği “Irak Erbil İçme Suyu Hattı İyileştirilmesi Ve Duhok Dağıtım Şebekesi” projesinin temel atma töreni yapıldı

Türkiye’nin önde gelen müteahhitlerinden olan, Türk mühendisinin bilgi ve becerisini yurt dışına taşıyan ilk Türk Müteahhidi olarak Türk taahhüt sektörüne öncülük eden STFA İnşaat Grubu’nun, STFA-FERNAS-KALYON Ortak Girişimi olarak üstlendiği Irak Erbil İçme Suyu Hattı İyileştirilmesi ve  Duhok Dağıtım Şebekesi projesinin temel atma töreni, Kuzey Irak Bölgesel Yönetim Başbakanı Neçirvan BARZANİ, Türkiye Erbil Başkonsolosu Mehmet Akif İNAM, Ticari Ateşesi Sayer ERBİL ve STFA, FERNAS ve KALYON üst yönetiminin katılımı ile gerçekleşti. STFA’yı temsilen törene STFA Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Alp Taşkent ve STFA İnşaat Grubu Başkanı Mustafa Karakuş’un katıldı.

Tamamlandığında 40.000 eve su ulaştıracak Irak Erbil İçmesuyu Hattı İyileştirilmesi ve  Duhok Dağıtım Şebekesi projesinin bedeli  163 milyon ABD Doları. Projenin 18 ayda tamamlanması hedefleniyor.
 STFA-KALYON-FERNAS Ortak Girişimi olarak üstlenilen projenin kapsamında, Erbil’de arıtma tesisi kapasitesinin 144,000 m3/gün’den 240,000 m3/gün’e çıkarılması, dağıtım şebekesinin yenilenmesi, 624 km boru döşenmesi ve Duhok dağıtım şebekesinin yenilenmesi işleri bulunuyor.