Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Tekno Vinç, İzmir Adnan Menderes Havalimanında

Kule vinç sektörünün dünya lideri MANITOWOC Crane Group bünyesindeki POTAIN marka kule vinçlerinin satış, pazarlama ve satış sonrası hizmetlerini 25 yılı aşkın süredir yürütmekte olan TeknoVinç bu projede, tüm sistemleri frekans kontrolü ile çalışan Kule Vinçler kullanmaktadır. Bu sayede Kule Vinçlerin maksimum hızda en yüksek hassasiyetle çalışmasını sağlayarak, Projenin öngörülen sürenin de öncesinde tamamlanmasında katkı sunmaktadır. Ayrıca bu Kule Vinçler enerji gereksinimi minimum seviyede olduğu için enerji sarfiyatı konusunda da işletme sırasında şantiyeye maksimum ekonomi sağlıyor. 2012 yılında inşasına başlanan ve 2014 Mart ayında teslimi planlanan projede İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni iç Hatlar Terminali Projesi’nde Potain’in en son teknolojiye sahip kule vinçleri ile, inşaatın hem daha hızlı hem de daha hassas yapılması sağlanıyor.

Tekno Vinç, 9 adet kule vincin aynı anda çalışmasını sağlayabilmek için proje öncesi fizibilite çalışmalarından, proje planının oluşturulmasına, teknik destek hizmetinden geniş servis ağına kadar tüm detayları üstlenmiştir.

POTAIN Kule Vinçlerinin rüzgar hızından en az etkilenen Vinçler olması, lokasyon itibariyle rüzgarlı bir bölgede bulunan İzmir Adnan Menderes Havalimanı Yeni iç Hatlar Terminali Projesi’nde POTAIN markasının tercih edilmesinde önemli bir faktör olmuştur.