Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Beylikdüzü’nde yeni cazibe merkezi

Gayrimenkul sektöründe 40 yıllık deneyimi ile binlerce aileyi ev sahibi yapan Gül İnşaat ve Liv Yapı ortaklığı ile İstanbul’un cazibe merkezi Beylikdüzü’nde inşa ettiği Kalekent projesi 1+1’den 4+1’e toplamda 25 farklı daire seçeneği sunuyor. Projede arsanın yüzde 73’ünü yeşil alan, bahçe ve havuzlara ayrılırken, bloklar 8 kattan oluşuyor ve blokların arasındaki mesafeler de 15 metreden 200 metreye kadar değişkenlik gösteriyor. Blokların giriş katları bahçe teraslı dairelerden oluşurken, üst katlardaki dairelerde ise balkonlu veya balkonsuz seçenekler mevcut. Dairelerdeki mutfaklarda fırın, davlumbaz, ocak ve bulaşık makinesi montajı yapılmış olarak sunulacak. Tüm dairelerin salonlarında klima kurulumu gerçekleştirilecek.

Liv Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Sönmez Aydın, Kalekent Konut Projesi’ne yatırımcıların gösterdiği ilgiden memnun olduklarını belirtti. Temel çalışmalarının sürdüğü projenin yüzde 20’sinin satıldığını belirten Aydın, lansmandan bu yana geçen 1 aylık süreçte konutların yüzde 5 prim yaptığını bildirdi. Daireleri 2015 yılında her şeyiyle tamamlayarak sahiplerine teslim edeceklerini hatırlatan Sönmez Aydın, projenin, tamamlandığında yatırımcılarına en az yüzde 50 prim kazandıracağını tekrarladı. Mevduatın artık yatırım aracı olmaktan çıktığına dikkat çeken Sönmez Aydın, yatırımcılara, 60 ay vadeye yüzde 0,89, 120 ay vadeye ise yüzde 0,90 faizle banka kredisinin yanı sıra şirket bünyesinde cazip fırsatlarla Kalekentli olma fırsatı sağladıkları belirtti.