Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

Genç inşaat mühendislerinin ilk bareti STFA’dan

Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne bu sene başlayan mühendis adayları, sektörün önde gelen kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı “İlk Baretim” etkinliğinde baret takarak mesleğe ilk adımlarını attılar.

STFA’nın sponsorluğunda düzenlenen Davutpaşa Kongre ve Kültür Merkezi’nde geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen “İlk Baretim” etkinliğine YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ayvaz, STFA Grubu CEO’su Mehmet Ali Neyzi, STFA İnşaat Grubu Başkanı Mustafa Karakuş, YTÜ İnşaat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şükrü Özçoban ve çok sayıda öğrenci ile davetli katıldı.

Törende bir konuşma yapan STFA Grubu CEO’su Mehmet Ali Neyzi davetlilere STFA’nın kuruluşu ve tarihi gelişimi hakkında bilgi verdi. Neyzi konuşmasında “Kurucularımız Sezai Türkeş ve Feyzi Akkaya her zaman eğitime ve sosyal sorumluluk projelerine büyük önem vermişti. Bizler de onlardan kalan bu mirası devam ettirmek için çalışıyoruz” dedi.  STFA İnşaat Grubu Başkanı Mustafa Karakuş ise konuşmasında “Genç mühendis adaylarının mesleğe adım attıkları bu ilk günde yanlarında olmak bizleri çok mutlu ediyor. İnşaat sektörü ülkemizin lokomotif sektörlerinden biri. Gençlerimizle sektörümüzün daha iyi noktalarına geleceğine inanıyor ve onlara güveniyoruz” dedi.

YTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Ayvaz’ın, STFA Grubu CEO’su Mehmet Ali Neyzi, STFA İnşaat Grubu Başkanı Mustafa Karakuş’a teşekkür plaketi takdiminin ardından, YTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümü’ne bu yıl başlayan 250 öğrenciye STFA tarafından “İlk Baret”leri hediye edildi.