Yeni tasarım ve içeriğiyle okurlarıyla buluşan Türkiye’nin en köklü inşaat dergisi olan İnşaat Dünyası dergisi, Türkiye’nin lokomotif sektörü olan inşaat ve yapı sektörünün uluslararası gelişimini ana misyonu olarak görür ve yıllardır ödün vermediği yayıncılık çizgisini sürekli geliştirerek bu misyonu gerçekleştirmeyi hedefler.

İstanbul’un yeni yıldızı: Kartal

[kutusag=3957]Kentsel dönüşüm kapsamında olan Kartal, son dönemde gerek kamu yatırımları gerekse özel sektör yatırımlarıyla sıkça gündeme geliyor. Özellikle kolay ulaşılabilir konumu, Sabiha Gökçen Havaalanı’na yakınlığı ve artan ticaret alanlarının etkisiyle ön plana çıkan Kartal, Anadolu Yakası’nın cazibe merkezi haline geldi. Kartal’ın yatırımcıya sunduğu avantajlar ve ilçenin vizyonu Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün önderliğiyle gerçekleşen bir toplantı ile masaya yatırıldı. Kartal’ın yatırım fırsatları ve bölgeye sağladığı katma değerin tartışıldığı toplantıya, Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, İbrahim Dumankaya Holding DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, EgeYapı Group Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, FerYapı Yönetim Kurulu Üyesi Ramadan Kumova ve İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes katıldı.

KARTAL’IN SİLUETİ YENİLENİYOR

Geçtiğimiz aylarda başlayan Kentsel Dönüşüm’ün 3’üncü dalgasıyla, bölgedeki çalışmaların hızlandırıldığına dikkat çekilen değerlendirme toplantısında Kartal’ın, dönüşümün ve yeni yatırımların etkisiyle yenilenen siluetine değinen Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçenin vizyonunu paylaştı.

Kartal’da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm ve deprem dönüşümü çalışmaları hakkında da bilgi veren Op. Dr. Altınok Öz, toplantıya katılan bölge yatırımcılarıyla fikir alışverişinde bulundu.


ZİYA YILMAZ: “40 BİN CİVARINDA KONUT YAPILACAK”
Kartal’da dünya ölçeğinde projeler üretildiğini anlatan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ilçede önümüzdeki dönem gerçekleşecek yatırımlara değindi. Yılmaz şunları söyledi: “Kartal’ın Anadolu Yakası’nın merkezi haline getirilmesi vizyonuyla planlanan, Kentsel Dönüşüm Projesi, nitelikli konut siteleri, hizmet ve kültür alanları, opera binası, marinası, Adliye Sarayı, oteller ve sosyal alanlarıyla bölgeye önemli bir nüfus sirkülasyonu kazandıracak.” Yılmaz, Kartal’a önümüzdeki dönem 30 ila 40 bin bin civarında konut yapılacağının ve yaklaşık 150 bin nüfusun geleceğinin öngörüldüğünü dile getirdi.

ALİ DUMANKAYA: “KENTSEL DÖNÜŞÜMLE BÖLGENİN DEĞERİ ARTTI”
Kartal’da doğup büyüdüğü için bu ilçenin kendisi için özel bir anlamı olduğunu anlatan İbrahim Dumankaya Holding DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, projelerini de genelde bu bölgede gerçekleştirdiklerine dikkat çekti. Özellikle Kentsel Dönüşüm Projesi ile bölgenin daha da değerlendiğini hatırlatan Dumankaya, önümüzdeki dönemde yeni projeler için yine Kartal’a öncelik vereceklerini söyledi.